Pewna wygrana: AKS Wyzwolenie Chorzów – Podlesianka 1-3

17 października 2015 Wyłączono przez Admin2

Mecz z Wyzwoleniem Chorzów wreszcie pokazał, że gra Podlesianki może być nie tylko ładna dla oka, ale przede wszystkim skuteczna. Mimo, iż pojedynek był wyrównany, to właśnie nasi zawodnicy pokazali zabójczą skuteczność wykorzystując prawie wszystkie stworzone sytuacje.

W 24 minucie rzut wolny z ok 35 metrów  wykonuje Bubrowski i dorzuca piłkę idealnie na głowę wbiegającego w pole karne Krzysztofa Rennera, który pokonuje bramkarza gospodarzy.

Dziesięć minut groźny strzał oddaje Jurowicz, a pika rykoszetem wychodzi na rzut rożny. Jego wykonawcą jest Bubrowski, który wrzuca w pola karne, a bramkę na „raty” zdobywa niezawodny w takich sytuacjach Andrzej Sarzała.

Tuż przed przerwą najpierw gospodarze uderzają w poprzeczkę bramki Tomaszewskiego, a chwilę później dobijamy rywali bramką na 0-3. Akcję inicjuje dynamicznym rajdem Jurowicz, zagrywa do Dąbrowskiego, który wiąże trójkę obrońców i wystawia piłkę Adamowi Zającowi, a ten mierzonym strzałem przy słupku pokonuje golkipera AKS-u.

Po zmianie stron gracze Wyzwolenia przejęli inicjatywę. W 65 minucie faul Rennera kończy się rzutem karnym. Wykonawcą jest Serafin, a Wojciech Tomaszewski wyczuwa intencję strzelca i pewnie broni „jedenastkę” . Niestety kilka minut później gospodarze zdobywają gola. Strzał Skoczylasa przejmuje w polu karnym Liksza i z najbliższej odległości pakuje piłkę do bramki.

Pozostałe minut to mądra gra naszej defensywy. Wyzwolenie jeszcze dwukrotnie stwarzało groźne okazje, jednak udało się nam dotrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego.