O prymat na południu miasta

O prymat na południu miasta

5 listopada 2015 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę rozegrany zostanie przedostatni mecz tegorocznej rundy rozgrywkowej, a na stadionie przy ulicy Sołtysiej zagości nasz lokalny rywal – Górnik MK Katowice.

Nie licząc pucharowego meczu z 2011r. oraz kilku potyczek zespołów rezerw, będzie to pierwsze ligowe spotkanie obu zespołów od 1987r.

Dla obu ekip, których stadiony w linii prostej dzieli tylko 1 kilometr, pojedynek ten będzie prestiżowy i oznaczać będzie prymat w odwiecznej rywalizacji na linii Podlesie-Kostuchna.

Wielu z zawodników obecnej kadry „Emki” występowało wcześniej w barwach naszego klubu. Są to braterskie duety – Arkadiusz i Daniel Bąkowie oraz Kamil i Dawid Honyszowie, a także Łukasz Dąbrowiecki, Daniel Jurowicz, Artur Muszalik, Gabriel Ochojski i Mariusz Wójcik. Również trener Robert Balcerowski był swojego czasu zawodnikiem Podlesianki, a grający Dyrektor Sportowy – Maciej Nowak przez wiele lat był u nas trenerem.

Najlepszym strzelcem drużyny jest doświadczony napastnik – Krzysztof Trzaskalski (3 bramki).

Jeżeli chodzi o naszych zawodników, to już tylko Bartosz Gruszczyński i Sebastian Bubrowski pamiętają stare dobre czasy, kiedy „Emka” występowała na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Pierwszy z nich zaliczył przygodę w sezonie 2004/2005, kiedy MK rozgrywała swój ostatni sezon w III lidze, a drugi występował na czwartym poziomie rozgrywkowym w latach 2005-2009 do momentu wycofania się drużyny z rozgrywek.

Po rocznym niebycie na piłkarskiej mapie Polski, Górnik rozpoczął rozgrywki od poziomu B-Klasy i pod wodzą Maciej Nowaka w przeciągu 3 sezonów awansował o dwie klasy rozgrywkowe, osiadając w Klasie Okręgowej.

Warto wspomnieć, iż w latach 2011-2015 do sukcesów klubu z Kostuchny w znaczący sposób przyczyniła się Podlesianka. Przez ostatnie kilka sezonów Podlesianka przekazała Górnikowi łącznie 22 zawodników, którzy mieli znaczący udział w dwóch awansach i utrzymaniu zespołu, jako beniaminek „Okręgówki”.

Dla graczy Podlesianki to ostatnia szansa by jeszcze w tym roku zrehabilitować się przed własnymi kibicami za dwa ostatnie spotkania, w których udało się zdobyć tylko 1 punkt z drużynami z drugiej połowy tabeli.

Liczmy, iż mecz przyniesie dużo emocji, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków obu zespołów!

 

LGKS 38 Podlesianka – UKS MK Górnik Katowice
14 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 6 listopada 2015, godz. 11.00, Stadion Podlesianki
Sędziuje: Rafał Kandzia (Zabrze)