Sparing: Podlesianka – Odra Wodzisław Śl. 5-1

Sparing: Podlesianka – Odra Wodzisław Śl. 5-1

6 lutego 2016 Wyłączono przez Admin2

Kolejny zimowy test mecz Podlesianki za nami. Tym razem podejmowaliśmy  Odrę Wodzisław Śląski – zespół z ogromnymi tradycjami, jednakże dopiero dźwigający się po zawirowaniach związanych z brakiem zgody Śląskiego Związku Piłki Nożnej na występy w IV Lidze Śląskiej w zeszłym sezonie.

Kadra naszego zespołu rośnie z każdym tygodniem, dzięki czemu jakość gry w sparingach jest coraz bardziej zadowalająca i miejmy nadzieję, że zawodnicy utrzymają tą tendencję, nie tylko w nadchodzących meczach kontrolnych, ale przede wszystkim we wiosennych meczach ligowych.

W dalszym ciągu kilku zawodników zmaga się z uciążliwymi urazami, co spowodowało, iż z gry w meczu wykluczeni byli Bartoszowie Gruszczyński i Witas oraz Marcin Łoboda. Najgorzej wygląda sprawa Bartosza Gruszczyńskiego, który mimo dość długiej rekonwalescencji w dalszym ciągu nie może wyleczyć urazu ścięgna Achillesa. Kontuzje Witasa i Łobody, to typowe stłuczenia, więc niedługo powinni oni wrócić do pełnych obciążeń treningowych.

Co do transferów, to na chwilę obecną do Sebastiana Żebrowskiego i bramkarza Piotra Wolana, który wypożyczony zostanie z Przemszy Siewierz zdecydował się dołączyć Łukasz Kut.  Zawodnik ten występował już w naszych barwach w rundzie rewanżowej sezonu 2013/2014. Wcześniej występował w II-ligowym Rozwoju Katowice, a ostatnio w IV-ligowej Przemszy Siewierz. W każdym przypadku do finalizacji pozostały już tylko kwestie formalne między klubami.

Bardzo blisko szczęśliwego zakończenia wydaje się być priorytetowy cel na ten okres transferowy, jakim było  znalezienie klasowego napastnika. Jesteśmy praktycznie dogadani z zawodnikiem, który przez wiele sezonów zdobywał bramki na szczeblu centralnym – I i II ligi, a na poziomie III ligi był nawet jej królem strzelców. Miejmy nadzieję, iż przy kolejnym sparingu będziemy go już mogli przedstawić.

Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to wyższość piłkarska była po stronie naszych zawodników, którzy dobrze operowali piłką i stworzyli sobie sporo niezłych okazji bramkowych. Nie uniknęliśmy również kilku błędów w obronie, które na nasze szczęście nie zakończyły się bramkami dla Odry. Ostatecznie na pięć zadanych ciosów przez graczy Podlesianki, Wodzisławianie odpowiedzieli golem z rzutu karnego w ostatniej minucie gry.

Kolejny mecz gracze z Sołtysiej rozegrają 13 lutego (sobota) w Tychach z tamtejszym GKS II Tychy (IV liga). Mecz odbędzie się o godz. 16.30 na boisku bocznym przy ul. Edukacji 7.

 

Protokół meczowy:

Sparing zimowy nr 3

Sobota, 6 lutego 2016, godzina 14.00, boisko MK Katowice ul. Boya-Żeleńskiego 96c

LGKS 38 Podlesianka – Odra Wodzisław Śląski 5-1 (2-0)

Bramki: Bubrowski(2), Zając, Jurowicz, Oślislok

Skład: Wolan – Oślislok, Renner, Sowa, Sarzała – Kut, Brehmer, Bubrowski, Krupiński, Jurowicz – Zając.

W drugiej połowie wystąpili: Tomaszewski, Piwczyk, Żebrowski, Rawicki, Sieniawski oraz Konieczny (testowany)

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak