Sparing: Podlesianka – MKS Myszków 1-1

Sparing: Podlesianka – MKS Myszków 1-1

27 lutego 2016 Wyłączono przez Admin2

Inauguracja rundy wiosennej zbliża się wielkimi krokami i po dzisiejszym dniu zostały naszym zawodnikom tylko 2 mecze sparingowe. Sobotnim rywalem graczy z Sołtysiej była czwarta drużyna IV ligi – MKS Myszków.

Po zimnym prysznicu jakim był mecz ze Śląskiem Świętochłowice, Podlesianka ostro zabrała się do pracy i gra z wymagającym rywalem z wyższej ligi była już o niebo lepsza i zbliżona do wcześniejszych sparingów z innymi IV-ligowcami z którymi się mierzyliśmy – Spójnią Landek czy GKS-em II Tychy.

Mimo licznych absencji (Bubrowski, Sarzała, Piwczyk, Sieniawski, Łoboda, Gruszczyński, Tyc), zawodnicy Podlesianki dawali sobie radę z Myszkowianami, choć trzeba dodać, iż to goście spod Częstochowy byli stroną dominującą. Nasz zespół nastawił się na grę z kontry i kilkukrotnie takie wypady powinny zakończyć się golami – sytuacje sam na sam mieli – Zając, Jurowicz i Witas. Bramkę na 1-0 po fantastycznym strzale zza pola karnego zdobył 16-letni Mateusz Rawicki. Goście strzelili wyrównującą bramkę w ostatnich minutach gry.

Kolejny sparing rozegrany zostanie w przyszłą sobotę, tj . 5 marca. Rywalem będzie drużyna Sokoła Woli. Miejsce i godzina ustalone zostaną w najbliższych dniach.

 

Protokół meczowy:

Sparing zimowy nr 6

Środa, 27 lutego 2016, godzina 15.30, boisko MOSiR Rapid, ul. Grażyńskiego 51, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – MKS Myszków 1-1 (0-0)

Bramka: Rawicki

Skład: Wolan (Tomaszewski) – Oślislok, Sowa, Renner, Kut – Jurowicz, Brehmer, Rawicki, Krupiński (Żebrowski), Zając – Witas