Sparing: Podlesianka – Przemsza Siewierz 3-5

Sparing: Podlesianka – Przemsza Siewierz 3-5

12 marca 2016 Wyłączono przez Admin2

Ostatni sparing okresu przygotowawczego dał sporo do myślenia zawodnikom Podlesianki i pokazał, że najbliższy tydzień trzeba solidnie przepracować, by w inauguracyjnym spotkaniu ligowym nie popełniać dwa razy tych samych błędów.

Mecz z IV-ligową Przemsza Siewierz rozgrywany był przez oba zespoły po raz pierwszy tego roku na naturalnej trawie, co dawało przedsmak tego, co może nas czekać w najbliższa sobotę w Goczałkowicach, czyli dużo walki w niezwykle trudnych warunkach.

Goście z Siewierza, mimo iż z gry nie posiadali aż tak dużej przewagi okazali się zabójczo skuteczni, wykorzystując w kilku przypadkach kardynalne błędy w naszej linii defensywnej. Bramki padały zdecydowanie zbyt łatwo i to właśnie największy problem na który sposób znaleźć musi w najbliższym czasie Trener Odrobiński.

Jeżeli chodzi o ofensywę, to tutaj było już lepiej, gdyż na pięć goli Siewierzan odpowiedzieliśmy trzema golami, po nieźle rozegranych akcjach.

Pierwsza bramkę zdobył Dawid Brehmer, pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam, po dobrym zgraniu Tyca. Kolejnego gola strzelił Łukasz Kut, wykorzystując prostopadłe zagranie Bubrowskiego, a wynik na 3-5 ustalił Adam Zając, który przejął krzyżowe podanie Brehmera i pewnie pokonał Matyjaszczyka.

Warto dodać, ze oprócz sytuacji z których padały gole mieliśmy jeszcze dwie doskonałe okazje. W pierwszej połowie piłka ’zatańczyła’ na linii bramkowej po uderzeniu Oślisloka, a w drugiej części gry w sytuacji 1×1 z golkiperem minimalnie obok słupka uderzył Żebrowski. Goście również mieli kilka niezłych okazji, ale Piotr Wolan nie dał się już więcej razy pokonać.

W sparingu brakowało kontuzjowanych – Gruszczyńskiego, Piwczyka, Tomaszewskiego, Jurowicza oraz zwalniającego się Witasa.

Niedługo przygotujemy podsumowanie okresu sparingowego wraz z zestawieniem transferów, a już teraz gorąco zapraszamy na pierwszy ligowy mecz 2016 roku, który odbędzie się w przyszłą sobotę o godz. 15.00 na stadionie LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

 

Protokół meczowy:

Sparing zimowy nr 8

Sobota, 12 marca 2016, godzina 13.00, boisko MK Katowice, ul. Boya-Żeleńskiego 96c

LGKS 38 Podlesianka – Przemsza Siewierz 3-5 (0-1)

Bramki: Brehmer, Kut, Zając

Skład: Wolan – Oślislok, Sarzała, Renner, Łoboda – Sieniawski, Brehmer, Krupiński, Bubrowski, Kut – Zając

oraz: Żebrowski, Konieczny, Tyc, Sowa, Rawicki