Podsumowanie zimowych sparingów

Podsumowanie zimowych sparingów

14 marca 2016 Wyłączono przez Admin2

W zeszły sobotę drużyna Podlesianki rozegrała ostatni sparing zimowego okresu przygotowawczego. Łącznie rozegraliśmy ich 8, natomiast jeden z GTS-em Bojszowy został odwołany z powodu ciężkich warunków pogodowych. Klasa rywali byłą zróżnicowana, co idealnie obrazowało układ sił występujący w naszej lidze. Bardzo optymistycznym akcentem test-meczów była dość wysoka skuteczność. W rozgrywkach ligowych zdobywaliśmy stosunkowo mało bramek, a średnia w zeszłej rundzie wynosiła 1,4 bramki na mecz. W sparingach zdobyliśmy ich aż 22, co dawało średnią 2,75 gola na spotkanie.

Jeżeli chodzi o mankamenty, to w dalszym ciągu trzeba pracować nad skutecznością gry defensywnej, gdyż w kilka spotkaniach zdecydowanie zbyt łatwo dawaliśmy sobie aplikować gole.

Liczymy, iż w rozgrywkach ligowych ten element zostanie poprawiony, gdyż z czystym sumieniem można powiedzieć, iż nasza linia defensywna, przynajmniej teoretycznie, pod względem doświadczenia i umiejętności zaliczać się powinna do najlepszych w Klasie Okręgowej.  Sarzała, Łoboda, Renner, Sowa, Piwczyk, Oślislok ,Łoboda oraz defensywny pomocnik Brehmer, to zawodnicy doświadczeni, wszyscy mający w swoim CV występy na poziomie minimum IV ligi. Dodajmy to tego, iż młodego-zdolnego, ale bardzo niezdyscyplinowanego i chimerycznego Bartkiewicza zastąpi od nowej rundy równie doświadczony jak nasi obrońcy bramkarz – Piotr Wolan.

Cały okres przygotowawczy został przepracowany solidnie, dzięki czemu aspekt przygotowania motorycznego powinien być naszym atutem w rywalizacji z ligowymi zespołami Klasy Okręgowej.

Natomiast zdecydowanym mankamentem zimowych treningów było wiele kontuzji, które notorycznie utrudniały wystawienie optymalnego składu w sparingach. Mimo tego, zdecydowana większość zawodników prowadzi się na tyle profesjonalnie, iż szybko nadrobiła stracony czas i na rozgrywki ligowe powinna być w wysokiej dyspozycji.

Przedstawiamy poniżej zestawienie zimowych sparingów wraz z wynikami:

Spójnia Landek 0-0

Górnik Brzeszcze 6-1 (br. Zając(2), Jurowicz(2), Bubrowski(2)

Odra Wodzisław Śląski 5-1 (br. Bubrowski(2), Zając, Jurowicz, Oslislok)

GKS II Tychy 3-3 (br. Tyc, Żebrowski, Witas)

Śląsk Świętochłowice 2-5 (br. Witas, Kut)

MKS Myszków 1-1 (br. Rawicki)

Sokół Wola 2-1 (br. Kut 2)

Przemsza Siewierz 3-5 (br. Brehmer, Kut, Zając)

 

fot. www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak