Kolejni nowi zawodnicy przy Sołtysiej!

Kolejni nowi zawodnicy przy Sołtysiej!

27 lipca 2016 Wyłączono przez Admin2

Liga zbliża się dużymi krokami, a kadra Podlesianki nabiera nowych kształtów, dzięki zawodnikom, którzy decydują się na jej zasilenie. Na tą chwilę po Dariuszu Kubackim, Dawidzie Coliku, Radku Kaczmarczyku i wracającym z wypożyczenia Rafale Kiełbowiczu do ekipy z Sołtysiej zdecydowało się dołączyć trzech nowych zawodników.

Oprócz nich w trakcie załatwiania jest jeszcze dwóch graczy, na których prawdopodobnie zamknięta zostanie kadra na rundę wiosenną sezonu 2016/2017. Obydwoje z nich to bardzo cenni w naszej obecnej sytuacji młodzieżowcy. Mamy nadzieję, iż do końca tygodnia będziemy mieli przyjemność oficjalnie zaprezentować ich sylwetki.

Pierwszym z tej trójki jest 27-letni Marcin Widenka. Gracz ten jest wolnym zawodnikiem, a występował w zeszłym sezonie w Przyszłości Rogów, która zajęła 2 miejsce w II grupie katowickiej Klasy Okręgowej. Zawodnik zaliczył w ubiegłym sezonie 18 spotkań i strzelił 2 gole.

Wcześniej gracz ten występował przez dwa sezony w IV-ligowym Górniku Pszów, w którego barwach miał okazję występować przeciwko naszemu zespołowi oraz drużynie Czarnych Gorzyce, gdzie grał w latach 2005-2012.
Zawodnik pochodzący znad czeskiej granicy wzmocni  nas na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy.

 

5

Kolejny zawodnikiem, który zasili Podlesiankę przed zbliżającym się sezonem jest 21-letni Marcin Nawrot.

Gracz ten posiada status wolnego zawodnika, gdyż przez dłuższy okres leczył kontuzję, a jego ostatnim klubem jest Rozwój Katowice. Marcin jest środkowym pomocnikiem lub skrzydłowym, a w swojej seniorskiej karierze występował przez trzy sezony w rezerwach katowickiego klubu w Klasie Okręgowej. Łącznie zaliczył 44 występy, których strzelił 4 gole.

6

 

Wcześniej do naszej drużyny dołączył rówieśnik Marcina Nawrota – Artur Fojcik. Zawodnik ten i po dłuższej przerwie postanowił wznowić treningi i wzmocnić tym samym rywalizację na pozycji numer jeden.

Bramkarz ten występował w barwach Podlesianki w sezonie 2012/2013, w którym zaliczył awans do IV-ligi . Wcześniej występował w grupach młodzieżowych Podlesianki, Rozwoju Katowice i Górnika MK Katowice.

2

 

 foto:

1. Łukasz Polczyk /gieksiarze.pl,

2. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

3. Rafał Sacha /regionalnaplka.pl