Kubeł zimnej wody z Nadwiślanem

Kubeł zimnej wody z Nadwiślanem

3 sierpnia 2016 Wyłączono przez Admin2

Przedostatni letni sparing z Nadwiślanem Góra był dla naszych graczy bolesną lekcją i przypomnieniem, iż przed startem ligi czeka nas jeszcze sporo pracy.

Zawodnicy Podlesianki ulegli zdecydowanie wyżej notowanym rywalom, jednak można powiedzieć, że  na własne życzenie, gdyż gracze niedawanego II-ligowca wykorzystał bezlitośnie wszystkie nasze proste błędy, które dotychczas nam się nie zdarzały w takiej ilości.

Oczywiście oba zespoły są na innym etapie budowania formy i chyba ten aspekt uwidocznił aż tak bardzo różnicę klas. Zespół Nadwiślana po potężnych perturbacjach i braku licencji na występy w III-lidze  dopiero co wystartował z treningami, natomiast drużyna Podlesianki jest w trakcie mikrocyklu uderzeniowego, w którym treningi odbywają się codziennie i brak świeżości był wśród naszych zawodników był bardzo widoczny.

Jesteśmy natomiast przekonani, iż „zimny prysznic” przed startem ligi przyda się zawodnikom z Sołtysiej, którzy w optymalnej formie muszą się znaleźć dokładnie za półtorej tygodnia, a zbyt duża pewność siebie, którą mogły rozniecić poprzednie sparingi, nie jest w piłce wskazana.

Co do samego przebiegu spotkania, to nie był on aż tak bardzo jednostronny jak wskazywałby na to wynik, jednak skuteczność i kultura gry rywala była znacząco wyższa niż nasza, co przełożyło się na wysoki rezultat końcowy. Jedyną bramkę (na 1-1) dla naszego zespołu strzelił Radosław Kaczmarczyk, który jako pierwszy dopadł do odbitego strzału Kuta i minąwszy bramkarza ulokował piłkę w bramce. Oprócz tego mieliśmy jeszcze dwie dobre okazje, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Witas oraz Nawrot.

Ostatni sparing przed ligowym meczem z Piastem Nowy Bieruń odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 14.00. Rywalem będzie Strażak Mikołów, a sam mecz odbędzie się na boisku naszych rywali w Mikołowie-Śmiłowicach przy ul. Gliwickiej przy drodze DK 44 Tychy-Gliwice.

 

Raport meczowy:

sparing letni nr 5

03.08.2016 Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Nadwiślan Góra 1-6 (1-4)

bramka dla Podlesianki: Kaczmarczyk

Skład: Tomaszewski – Sieniawski, Renner, Nowak, Widenka– Kubacki, Brehmer, Colik, Kut, Zając– Kaczmarczyk

oraz w II połowie: Wolan, Nawrot, Góralczyk, Tyc, Stompor, Witas, Kiełbowicz, Rawicki