5 minut do piekła: Sparta Katowice – Podlesianka 4-1

5 minut do piekła: Sparta Katowice – Podlesianka 4-1

19 października 2016 Wyłączono przez Admin2

Miłe złego początki – tak w skrócie można nazwać pojedynek naszych zawodników ze Spartą Katowice. Niestety trzeci raz z rzędu ponosimy porażkę, jednak tym razem zupełnie na własne życzenie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia naszych graczy – w 2 minucie Kaczmarczyk przejmuje piłkę przed polem karnym Sparty, dogrywa do Kubackiego, który po wymianie podania z Kutem znajduje się w sytuacji bramkowej i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gospodarzy.

W 10 i 13 minucie gry Zubel otrzymuje dwie żółte kartki, obie za brutalne faule na Brehmerze i w konsekwencji musi opuści plac gry. Do końca pierwszej połowy całkowicie kontrolujemy przebieg spotkania, a kolejne gole wydawały się tylko kwestią czasu.

Po przerwie miedzy 48 a 53 minutą Podlesianka wykonuje harakiri.

Najpierw w całkowicie niegroźnej sytuacji Widenka fauluje Kawulkę i sędzia odgwizduje rzut karny, w którym sprawiedliwość wymierza sam poszkodowany. Później po rzucie rożnym Widenka popełnia kolejny błąd i kieruję piłkę do własnej bramki, a dzieła zniszczenia chwilę póżniej dopełnia Czapliński, który z ostrego kąta pokonuje Wolana.

Po otrzymaniu trzech nokautujących ciosów Podlesianka ponownie zaczyna walczyć o wynik, ale „autobus” w polu karnym Sparty, jak i nerwowość naszych zawodników, która spowodowała dużą nieudolność w kluczowych sytuacjach w ofensywie, sprawiły, iż do końca nie byliśmy już w stanie strzelić nawet kontaktowego gola. W ostatniej akcji meczu Kawulka wykorzystuje zaangażowanie 10 naszych zawodników w akcje ofensywne i po solowym biegu od połowy boiska pokonuje po raz drugi w tym meczu naszego golkipera.

 

SKRÓT SPOTKANIA (www.sport-slaski.eu)

 

Protokół meczowy:
10. kolejka Klasy Okręgowej gr I
sobota, 15 października, godz. 15:00, stadion „Rapid” Katowice

BKS Sparta Katowice – LGKS 38 Podlesianka 4:1 (0:1)

0:1 – Kubacki, 2 min (asysta Kut)

1:1 – Kawulka, 48 min – karny

2:1 – Widenka, 50 min – samobójcza

3:1 – Czapliński, 53 min

4:1 – Kawulka, 90+5 min

Sędziował:Piotr Kopiec (Rybnik)

Sparta: Wajs–Ł. Michalski (46. Jarosz), Honysz, Stemplewski (c), Fik–Zubel, Rybak, Markowski (76. Zawartka), Ochojski- Zych (27. Czapliński), K. Michalski (45. Kawulka). Trener Sebastian GZYL.

Rezerwa: Weber, Pasternak, Wędołowski

Podlesianka: Wolan – Góralczyk (60. Witas), Renner, Widenka, Sieniawski (65. Stompor) – Nowak, Brehmer(c), Zając (60. Tyc), Kut – Kubacki, Kaczmarczyk. Trener Daniel KACZOR.

Rezerwa: Fojcik, Rawicki, Gruszczyński, Konieczny

Żółte kartki: Stemplewski, Zubel, K. Michalski, Ł. Michalski – Zając, Brehmer, Wolan.

Czerwona kartka: Zubel (13. dwie żółte).