O przełamanie w małych derbach

O przełamanie w małych derbach

13 października 2016 Wyłączono przez Admin2

Po fatalnej serii dwóch porażek z rzędu nadchodzi czas, kiedy w końcu wypadałoby potwierdzić aspiracje naszego zespołu. Okazja ku temu wyśmienita, gdyż w 10 kolejce ligowej na naszych zawodników czekać będzie sensacyjny lider po ostatniej serii spotkań, czyli Sparta Katowice.

Małe derby Katowic  – jedyne w Klasie Okręgowej po spadku MK Katowice i wycofaniu Rozwoju II Katowice – z pewnością dostarczą zawodnikom obydwu zespołów odpowiedniej motywacji, by stworzyć naprawdę dobre widowisko.

W zeszłym sezonie dwumecz Sparty i Podlesianki nie wyłonił dominanta, gdyż oba spotkania zakończyły się remisami (1-1, 0-0)

Drużyna kierowana przez Sebastiana Gzyla zdobyła w tym sezonie 21 punktów, wygrywając 7 spotkań (2-1 z Pogonią Imielin, 4-1 z GTS Bojszowy, 3-1 z ZET Tychy, 2-1 z Tempo Paniówki, 1-0 z AKS Mikołów, 6-1 z JUW-e Jaroszowice, 2-1 z Pogonią Ruda Śląska) oraz tylko dwukrotnie przegrywając (0-2 z Uranią Ruda Śląska oraz 2-3 z Unią Kosztowy).

Najlepszymi strzelcami BKS-u są Łukasz Michalski i Bartłomiej Zubel, którzy strzelili dotychczas po 5 goli.

Zazwyczaj w „osiemnastce” meczowej Sparty znajduje się aż 5 zawodników, którzy w większym lub mniejszym stopniu, mieli okazje występować w naszych barwach w latach ubiegłych. Są to bramkarz Adrian Wajs oraz zawodnicy z pola – Sebastian Kawulka, Kamil Ochojski, Dawid Honysz oraz strzelec 45 bramek dla Podlesia w latach 2012-2015 – Krzysztof Michalski. W kadrze zespołu znajdują się jeszcze Maciej Wojtynek i Artur Szymik, ale oboje nie zagrali jeszcze w meczu ligowym w tym sezonie.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to mimo ogromnego zawodu jaki spowodował ostatni regres wyników, nikt w klubie nie rozdziera z tego powodu szat i cała drużyna z optymizmem patrzy w przyszłość. Jesteśmy przekonani, iż z ostatnich sześciu spotkań wyciśniemy maksimum i nadrobimy stracone punkty!

Jesteśmy pełni szacunku dla dokonań naszych rywali w bieżącym sezonie, jednak nieśmiało nadmieniamy, iż od ponad trzech dekad zespół Sparty nie wyprzedził w tabeli (choć przez większość czasu występował przynajmniej ligę niżej niż my) na koniec sezonu Podlesianki. Obwoływanie się BKS-u trzecią siłą Katowic, po rozegraniu zaledwie 9 kolejek, wydaje nam się być nazbyt buńczuczne i trochę nieeleganckie. Wszytko jednak weryfikuje boisko i niech tak się też stanie w tym przypadku!

BKS Sparta Katowice – LGKS 38 Podlesianka
10 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 15 października, godz. 15.00, stadion „Rapid”, Katowice ul. Grażyńskiego 51
sędziuje:Piotr Kopiec (Rybnik)

 

foto: Agata Dworczak sportslaski.eu