Wreszcie na Sołtysiej! Przed meczem Podlesianka – Grunwald

Wreszcie na Sołtysiej! Przed meczem Podlesianka – Grunwald

23 marca 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższa sobotę o godz. 15.30 rozegramy pierwszy w roku 2017 oficjalny mecz ligowy na stadionie Podlesianki. Rywalem w najbliższym spotkaniu będzie obecna trzecia siła w tabeli – zespół GKS-u Grunwald Ruda Śląska.

Nasi zawodnicy udanie zainaugurowali rundę wiosenną, wygrywając w wyjazdowym spotkaniu z Piastem Nowy Bieruń 1-4, jednak pojedynek ten był typowym meczem walki, gdzie w związku z fatalnym stanem murawy, mało było płynnych i widowiskowych akcji.

Mecz na własnym boisku będzie, więc dla naszych zawodników pierwszym poważnym sprawdzianem umiejętności taktycznych i czysto piłkarskich. Nie od dziś wiadomo, że nasz zespół nie boi się grać technicznie i ładnie dla oka, a świetnie przygotowane boisko na Sołtysiej wybitnie sprzyja takiemu stylowi gry.

Jeżeli chodzi o zespół Grunwaldu, to podobnie jak my zdobyli oni w zeszłej kolejce 3 punkty w meczu wyjazdowym, ogrywając w derbowym pojedynku Pogoń. Zespół przez zimę nie przeszedł dużych zmian, a kadrę zawodniczą uzupełnili gracze Tempa Paniówki – Daniel Babisz i Radosław Kowynia oraz zawodnik Pogoni Nowy Bytom – Dawid Lesik. Cała trójka wystąpiła w pierwszej jedenastce derbowego spotkania a Daniel Babisz zdobył nawet debiutanckiego gola, dobijając z najbliższej odległości strzał Adriana Kowalskiego. Po stronie ubytków warto zaznaczyć powrót do Śląska Świętochłowice niezłego rozgrywającego – Arkadiusza Spiołka.

Zespół kierowany przez trenera Jacka Bratka, to młoda ekipa, gdyż w szerokiej kadrze znajduje się aż 16 młodzieżowców. Zadbano również by młodzież miała swoich mentorów, do których należą gracze o doświadczeniu III-ligowym. Do liderów ofensywy należą Mateusz Dreszer oraz kapitan zespołu i jednocześnie najlepszy „asystent” (9 kluczowych podań) – Adrian Kowalski. Po dłuższej przerwie do zespołu dołączył ponownie Michał Zuga, który razem z Adrianem Spalonym z 5 golami są na czele najlepszych strzelców swojego zespołu. W bramce występuje niezwykle doświadczony Marokańczyk Mohamed Lamlih.

W pierwszym spotkaniu Grunwald wygrał z Podlesiankią 2-0, jednak wynik ten w żadnym stopniu nie odzwierciedlał układu sił w tym spotkaniu. Liczmy, iż solidnie przemeblowana drużyna z Sołtysiej potwierdzi, iż w okresie przygotowowaczym zaliczyła spory skok jakościowy i powalczy o niezwykle istotne dla nas 3 punkty.

Bardzo mocno liczymy na wsparcie z trybun naszego stadionu. Nie ukrywamy, iż ciężka sytuacja w tabeli, którą spowodowały kiepskie wyniki w drugiej części rundy jesiennej, wymaga od nas naprawdę dużego zaangażowania i walki, a tylko dzięki pomocy „dwunastego zawodnika” jesteśmy w stanie zagrać na maksimum swoich możliwości!

Informujemy, iż w dalszym ciągu bilet na mecz wynosić będzie 5zł (wstęp wolny – kobiety i dzieci i młodzież o 16 roku życia). Kwota uzbierana z biletów-cegiełek przeznaczana jest w całości na pokrycie kosztów organizacji meczów na własnym stadionie. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, gdyż biletowanie spotkań, jest jedyną możliwością uzyskania skromnych przychodów, pozwalających częściowo pokryć niemałe wydatki związane z organizacją meczu w Klasie Okręgowej. Prosimy pamiętać, iż kupując bilet wspomagacie Państwo tym samym społeczną działalności naszego Klubu!

Istnieje również możliwość zakupienia karnetu na całą rundę wiosenną w cenie 30zł (7 meczów)

LGKS 38 Podlesianka – GKS Grunwald Ruda Sląska
17 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 24 marca, godz. 15.30, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice
sędziuje: Marcin Bielawski (Mysłowice)