Nadrabiamy zaległości

Nadrabiamy zaległości

29 maja 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą środę o godzinie 18.00 rozegrana zostanie zaległa 22 kolejka Klasy Okręgowej, która w związku z intensywanymi opadami została odwołana w dniu 29 kwietnia. Naszym rywalem w wyjazdowym spotkaniu będzie  – OKS ZET Tychy. Będzie to trzecie spotkanie z rzędu, w którym rywalizować będzimy z beniaminkiem naszej ligi (wcześniej JUW-e Jaroszowice i Pogoń Ruda Śląska). 

Popularna Zetka zajmuje na chwilę obecną 13 miejsce w tabeli z 25 zdobytymi punktami. Sytuacja graczy z Paprocan jest dosyć ciężka, gdyż do  miejsca gwarantującego utrzymanie tracą oni aż 7 punktów, natomiast do tzw. „gorącego stołka”, czyli 12 pozycji, która może, ale nie musi gwarantować pozostania w okręgówce – 3 punkty. 

Najlepszym strzelcem w ekipie Zetki jest Krzysztof Bizacki (9 goli). Popularny „Bizak” jest również najbardziej rozpoznawalnym graczem tego zespółu, gdyż w przeciągu swojej bogatej kariery piłkarskiej rozegrał 289 meczów w Ekstraklasie i strzelił w niej 65 goli. 

Nasz zespół z pewnością zrobi wszystko by z tego wyjazdu wrócić bogatszym o punkty, zwłaszcza że po ostatnim spotkaniu udało się wreszcie załapać punktowy kontakt z pierwszą ósemką tabeli. Póki co mamy tyle samo oczek co dziewiąty w tabeli AKS Mikołów i ósma Sparta Katowice. Oba te zespoły grają między sobą w tej kolejce, więc okazja do przegonienia któregoś z rywali jest wręcz wyśmienita.

Oczywiście priorytetem jest zapewnienie sobie matemtycznego utrzymania w Klasie Okręgowej, a by tak się stało już po najbliższym meczu, musimy wygrać, przy porażce lub remisie Pogoni Ruda Śląska lub w przypadku porażki Pogoni, tylko zremisować. 

Z pewnością dokonać tego nie będzie łatwo, dlatego liczymy iż nasi zawodnicy wejdą na wyżyny swoich możliwosci i pokażą nie tylko umiejętnosci piłkarskie, ale przede wszystkim walkę i zaangażowanie od pierwszej do ostatniej minuty tego ciężkiego pojedynku. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych kibiców i sympatyków, gdyż zapowiadają naprawdę wyśmienite emocje piłkarskie. Opócz tego warto skorzystać z bliskości jeziora i parku paprocańskiego, które należą do najładniejszych terenów przyrodniczych w okolicach. 

 

OKS ZET Tychy – LGKS 38 Podlesianka
22 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice (zaległa)
Środa, 31 maja, godz. 18.00, kompleks sportowy „Paprocany”, ul. Sikorskigo 110, Tychy 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak