Przed meczem z AKS Mikołów

Przed meczem z AKS Mikołów

2 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

Nasz zespół zapewnił już sobie utrzymanie w Klasie Okręgowej, jednak nie czas na rozprężenie, gdyż już w najbliższą sobotę czeka nas prestiżowy wyjazdowy pojedynek z AKS-em Mikołów.

Nasz rywal to nie tylko sąsiad „zza miedzy”, ale również w tabeli. Podopieczni Roberta Gąsiora mają tyle samo punktów w tabeli co my (39), jednak dzięki zwycięstwu 1-0 na naszym boisku w listopadzie ubiegłego roku, mimo zdecydowanie gorszego bilansu bramkowego, zajmują w tabeli oczko wyżej.

W ostatnim środowym spotkaniu ze Spartą Katowice, Mikołowianie urządzili sobie ostre strzelanie, pokonując swoich przeciwników aż 5-0. Co ciekawe, nokaut nastąpił w ostatnich 13 minutach spotkania, kiedy to AKS strzelił 4 gole (77, 78, 90 i 91 minuta). Było to póki co ich najwyższe zwycięstwo w tym sezonie. Najwięcej bramek w ekipie z Mikołowa mają: Dawid Nowak, Paweł Polak, Piotr Piszczek (wszyscy po 4 gole).

Po ostatniej kolejce rozstrzygnęło się już kilka znaków zapytania w naszej lidze. Zgodnie z przewidywaniami, dzięki zwycięstwu 2-1 nad Grunwaldem Ruda Śląska, awans zapewniła sobie drużyna LKS-u Goczałkowice, której serdecznie gratulujemy!

Utrzymania mogą być pewne ekipy z miejsce 2-9, czyli Unia Kosztowy, Grunwald Ruda Śląska, Pogoń Imielin, Urania Ruda Śląska, LKS Łąka, Wawel Wirek, AKS Mikołów oraz Podlesianka.

Definitywnie żegnają się z „Okręgówką” drużyny JUW-e Jaroszowice, GTS-u Bojszowy oraz Tempa Paniówki.

Nadmieńmy, iż z naszej ligi na pewno spadają 4 ostatnie zespoły z miejsc 13-16. Zagrożone jest również miejsce 12, jednak liczba spadków uzależniona jest od ostatecznych rozstrzygnięć na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Na chwilę obecną z 4 grup Klasy Okręgowej, spadłyby 2 zespoły z najgorszym bilansem punktowym. Na dziś, znajdująca się na tej pozycji Pogoń Ruda Śląska ma najmniej punktów z wszystkich 4 grup. (Pogoń – 29pkt, ŁTS Łabędy – 31 pkt, Gwiazda Skrzyszów – 34pkt, SKS Łagisza – 34pkt)

Bardzo trudna jest sytuacja ZET-ki Tychy, której do utrzymania trzeba było by niemal cudu (7 punktów do bezpiecznego miejsca i 4 punkty do „gorącego krzesła”, czyli 12-tej pozycji). Najprawdopodobniej o jedno bezpieczne miejsce powalczą Pogoń Ruda Śląska i Piast Nowy Bieruń. Na chwilę obecną 3 punkty przewagi nad Pogonią ma Piast, jednak oba zespoły zmierzą się ze sobą jeszcze w ostatniej kolejce i każdy scenariusz jest jeszcze możliwy.

Teoretycznie w walkę o utrzymanie zamieszana jest jeszcze Sparta Katowice, której o ile nie grozi już bezpośredni spadek, to może jeszcze zając 12 pozycję, nad którą mają 7 punktów przewagi. Podopieczni trenera Gzyla mają trudny terminarz 3 ostatnich spotkań, jednak nie przewidujemy, by Katowiczanie roztrwonili tak sporą przewagę punktową.

Wracając do pojedynku AKS-u z Podlesianką, to liczymy po raz kolejny na sporą porcję dobrego futbolu w wykonaniu naszych zawodników. Mamy nadzieję, iż niewielka odległość dzieląca oba klubu, jak i fakt, iż mecz zostanie rozegrany na nowszym stadionie – zdecydowanie ładniejszym niż stary obiekt AKS-u – przyciągnie na mecz naprawdę spora liczbę kibiców i sympatyków naszego klubu!

W ostatnich latach rywalizowaliśmy z AKS-em pięciokrotnie, zarówno na poziomie IV Ligi, jak i Okręgówki i bilans ten jest póki co niekorzystny. Na pięć spotkań, dwa zremisowaliśmy bezbramkowo i trzykrotnie przegraliśmy. Najwyższy czas przełamać tą złą passę!

Serdecznie zapraszamy!

AKS Mikołów LGKS 38 Podlesianka
28 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 3 czerwca, godz. 17.00, Stadion Miejski w Mikołowie, ul. Zawilców 6

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak