Podlesianka nadal trzecią siłą w mieście!

Podlesianka nadal trzecią siłą w mieście!

19 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

Zakończony sezon okazał się kolejnym, kiedy nasz zespół okazał się „trzecią siłą” na futbolowej mapie Katowic.

Podlesianka tradycyjnie ustępuje dwóm przedstawicielom naszego miasta występującym na szczeblu centralnym – GKS-owi Katowice (I liga) oraz Rozwojowi Katowice (II Liga), natomiast tak jak od wielu lat za naszymi placami znajdują się takie kluby jak Sparta Katowice, UKS Szopienice, Górnik MK Katowice, Victoria Katowice, FC Katowice, Hetman Katowice oraz niedawno zgłoszony do rozgrywek B Klasy –  Silesian Katowice. 

Pomimo tego, iż w trakcie całego sezonu mieliśmy momenty bardzo kryzysowe i na półmetku rozgrywek traciliśmy do Sparty Katowice aż 11 punktów, ostatecznie nie tylko odrobiliśmy ten dystans, ale dokonaliśmy wręcz niemożliwego, przekuwając stratę na naszą 9 punktową przewagę!

Również w bezpośrednich starciach okazaliśmy się zespołem lepszym i dzięki zwycięstwu w rewanżu 3-0, bilans obu spotkań wyszedł na „plus” dla Podlesianki.

Oczywiście obronienie podium w tej klasyfikacji ma wymiar nieformalny, jednak według nas klasyfikacja obrazuje rzeczywisty obraz siły poszczególnych zespołów w naszym mieście.

Od nowego sezonu, najprawdopodobniej do naszej grupy trafi, jako beniaminek Klasy Okręgowej – UKS Szopienice, więc rywalizacja o najniższy szczebel podium będzie jeszcze bardziej zacięta i rozstrzygnie się pomiędzy nami, Spartą oraz wspomnianym wcześniej UKS-em.

Niewykluczone, że – tak jak to było przez 2 sezony, kiedy występowaliśmy w IV lidze – stawkę derbów Katowic podbiją rezerwy GKS-u, jednak dochodzą nasz również głosy, iż spadkowicz może nie wystawić zespołu do rozgrywek Klasy Okręgowej.

Tak czy inaczej rywalizacja w sezonie 2017/2018 zapowiada się nad wyraz pasjonująco!

 

Foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak