Statystyki zawodników w sezonie 2016/2017

Statystyki zawodników w sezonie 2016/2017

20 czerwca 2017 Wyłączono przez Admin2

W zeszłą sobotę zakończyły się rozgrywki Klasy Okręgowej, w związku z tym przedstawiamy podsumowanie statystyk indywidualnych zawodników zespołu Podlesianki.

Tak jak i w zeszłym sezonie, nasza drużyna zajęła 8 miejsce w lidze, jednakże zdobycz punktowa, jak i  bilans bramkowy jest diametralnie większy aniżeli w sezonie 2016/2017. Poniżej tabele porównawcze.

Najlepszym strzelcem naszego zespołu został Radosław Kaczmarczyk. Popularny „Kaczi” zdobył 17 goli, co dało mu trzecią lokatę wśród wszystkich zawodników naszej „Okręgówki”. Musimy dodać, iż przez 3/4 sezonu nasz napastnik liderował w klasyfikacji „króla strzelców”, jednak z przyczyn zawodowych zmuszony był wyjechać za granicę, przez co opuścił 4 ostatnie spotkania, a na domiar złego pauzował za żółte kartki w meczu z GTS-em Bojszowy i z powodu kontuzji z JUW-e Jaroszowice.  Jesteśmy przekonani, że gdyby nie aż 6 opuszczonych spotkań, to nasz zawodnik z pewnością utrzymałby pozycję lidera lub do końca walczył z Mateuszem Piesiurem z Goczałkowic, który zdobył 22 gole.

Na drugiej pozycji znalazł się Marcin Rosiński, który na zdobycie 11 goli potrzebował tylko 14 spotkań, gdyż zasilił zespół w przerwie zimowej, a trzecia lokata przypadła Adamowi Zającowi z 9 golami. 

Najlepsi strzelcy:

 1. Radosław Kaczmarczyk – 17 goli
 2. Marcin Rosiński – 11 goli
 3. Adam Zając – 9 goli
 4. Kamil Szostek – 8 goli
 5. Dariusz Kubacki – 4 gole

Jeżeli chodzi o asysty, to walka w tej klasyfikacji była bardziej wyrównana i z 9 kluczowymi podaniami wygrał Adam Zając, który miał bardzo udana rundę wiosenną. Tuż z jego plecami uplasowali się z 8 asystami Dariusz Kubacki i Radosław Kaczmarczyk.

Najlepiej asystujący:

 1. Adam Zając – 9 asyst
 2. Radosław Kaczmarczyk, Dariusz Kubacki – 8 asyst
 3. Kamil Szostek – 5 asyst
 4. Marcin Rosiński, Łukasz Kut – 4 asysty

Podczas całego sezonu podstawowym bramkarzem naszej drużyny był Piotr Wolan, którego w związku z karą za 4 żółte kartki, na jeden mecz zmienił Artur Fojcik. Nasz pierwszy golkiper puścił łącznie 39 goli, natomiast jego zmienniki w meczu z Grunwaldem trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki. Co ważniejsze „Woluś” 8 razy w trakcie sezonu zachowywał podczas meczów czyste konto bramkowe. Szczególnie udany okres to ostatnie 10 spotkań, w których puścił tylko 5 goli.

Jeżeli chodzi o ilość występów, to bezkonkurencyjny okazał się nasz stoper – Krzysztof Renner, który zaliczył nie tylko wszystkie 30 spotkań, ale nie opuścił podczas nich ani jednej minuty na boisku! Wszystkie 30 meczów, jednak z dużo mniej pokaźnym bagażem rozegranych minut, zaliczył Adam Zając, a jedno spotkanie mniej przy jednoczesnym komplecie rozegranych minut zaliczyli – Dawid Brehmer i Piotr Wolan.

Rozegrane mecze:

 1. Krzysztof Renner – 30 meczów
 2. Adam Zając – 30 meczów
 3. Dawid Brehmer, Piotr Wolan – 29 meczów
 4. Dariusz Kubacki – 27 meczów
 5. Bartosz Witas – 25 meczów

Minuty gry:

 1. Krzysztof Renner – 2700 minut
 2. Dawid Brehmer, Piotr Wolan – 2610 minut
 3. Adam Zając – 2188 minut
 4. Radosław Kaczmarczyk – 2095 minut
 5. Marcin Widenka – 2061 minut.

Łącznie podczas całego sezonu występy zaliczyło 28 zawodników, a liczba ta stanowi całość zgłoszonych do rozgrywek graczy. Tylko w rundzie jesiennej występowali – Tadeusz Tyc, Mateusz Sowa, Bartosz Gruszczyński, Kamil Konieczny i Łukasz Kut, natomiast tylko na wiosnę – Marcin Rosiński, Kamil Szostek, Mateusz Drzymała, Krzysztof Ruszkowski, Gabriel Fabian oraz Bartłomiej Hofman.

Jeżeli chodzi o żółte kartki, to nasz zespół zajął trzecie miejsce w lidze w klasyfikacji fair-play, zbierając 49 żółtych kartek i ani jednej bezpośredniej czerwonej (najwięcej kartek zebrała Sparta Katowice – aż 85). Mniej indywidualnych napomnień niż my zebrał tylko LKS Goczałkowice i Grunwald Ruda Śląska. Warto nadmienić, że zajęlibyśmy drugie miejsce, gdyby nie aż 4 żółte kartki otrzymane w ostatnim ligowym meczu z Wawelem.  Dwukrotnie podczas całego sezonu sędzia napominał naszych zawodników drugą żółta kartką, a w konsekwencji czerwoną. Byli to: Radosław Kaczmarczyk w meczu z Pogonią Imielin i Marcin Rosiński w meczu ze Spartą Katowice. Oba zdarzenia miały miejsce w rundzie rewanżowej.

Żółte kartki:

 1. Dawid Brehmer – 7 żółtych kartek
 2. Radosław Kaczmarczyk, Marcin Rosiński, Piotr Wolan – 5 kartek
 3. Dawid Colik – 4 kartki
 4. Adam Sieniawski, Dariusz Kubacki, Kamil Szostek – 3 kartki

Nasz zespół tworzy udaną mieszankę rutyny z młodością, dlatego też w naszej kadrze znajdują się zawodnicy młodzi i perspektywiczni, jak i tacy, którzy na boiskach piłkarskich występują już bardzo długo.

Najmłodsi zawodnicy (stan na ostatni dzień rozgrywek):

 1. Mateusz Góralczyk – 16 lat (r. 2000)
 2. Mateusz Rawicki – 17 lat (r. 1999)
 3. Krzysztof Ruszkowski – 18 lat (r.1998)
 4. Adam Sieniawski – 19 lat (r. 1997)
 5. Mateusz Drzymała – 19 lat (r.1997)

Najstarsi zawodnicy (stan na ostatni dzień rozgrywek):

 1. Radosław Kaczmarczyk – 34 lata (r. 1982)
 2. Dawid Brehmer – 34 lata (r. 1983)
 3. Krzysztof Renner – 31 lat (r. 1985)
 4. Marcin Widenka – 28 lat (r. 1988)
 5. Dawid Colik – 27 lat (r. 1989)

Na koniec dodajmy, iż od 14 maja 2016 trenerem naszego zespołu jest Daniel Kaczor. Jego łączny bilans w zespole Podlesianki wynosi 36 meczów, z których 18 wygrał, 5 zremisował i 13 razy przegrał. Bilans bramkowy wynosi 66-45.

 

 

 

By przejrzeć statystyki wszystkich zawodników zapraszamy do działu statystyki

 

dane: własne, www.90minut.pl, www.grunwald.pl

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak