Górnik MK Katowice i Podlesianka klubami partnerskimi!

Górnik MK Katowice i Podlesianka klubami partnerskimi!

17 sierpnia 2017 Wyłączono przez Admin2

W dniu dzisiejszym dwa sąsiadujące ze sobą kluby – LGKS 38 Podlesianka i UKS MK Górnik Katowice podpisały pierwszą w dziejach obu zespołów umowę o współpracy!

Wydarzenie to z pewnością jest bezprecedensowe, zwłaszcza mając na uwadze historyczne, choć niczym nieuzasadnione, animozje między sąsiadującymi dzielnicami Katowic, jakim są Podlesie i Kostuchna.  

Topór wojenny został oficjalnie zakopany, a stosowne dokumenty podpisali: z ramienia Górnika – Prezes Agnieszka Gzik-Pawlak i Dyrektor Sportowy Maciej Nowak, natomiast ze strony Podlesianki – Wiceprezes Grzegorz Kubista i Koordynator Klubu – Dawid Brehmer.

Kluby nawiązały współpracę w dziedzinie polityki transferowej, organizacji wspólnych przedsięwzięć sportowych oraz – przede wszystkim – promowania wzajemnej przyjaźni i pozytywnych postaw.

Mamy już pierwsze efekty przygotowywanego od pewnego czasu planu współdziałania. Na wypożyczenia do Górnika celem ogrywania się przeszli młodzi zawodnicy Podlesianki, którzy jeszcze w zeszłym sezonie występowali w Klasie Okręgowej – Kamil Stompor i Bartłomiej Hofman, natomiast w drugą stronę na zasadzie transferu definitywnego udał się utalentowany Szymon Nowak, który wcześniej był wypożyczony do Podlesianki z klubu z Kostuchny.

W okresie przygotowawczym zorganizowano również mecz sparingowy pomiędzy oboma zespołami, który wynikiem 3-2 wygrali zawodnicy popularnej Emki.

Oba kluby, które w linii prostej dzieli zaledwie kilometr, mają bardzo bogatą tradycję. Podlesianka to już prawie 80 lat działalności, natomiast Górnik założony został w 1977 roku, ale przez wiele lat występował na szczeblu III i IV ligi, będąc bardzo uznaną marką w lokalnym środowisku piłkarskim.

W przeszłości wielokrotnie zdarzało się, że doświadczeni III-ligowi zawodnicy z MK Katowice zasilali szeregi LGKS-u, m.in. tak dobrzy piłkarze jak Roman Loska, Mateusz Smuda czy wspomniany wyżej Maciej Nowak, który przez wiele  lat pełnił w Podlesiance funkcję grającego trenera. Klub z Sołtysiej natomiast znacząco wspomógł kadrę sąsiadów o swoich zawodników kiedy reaktywowali oni zespół w 2011 i rozpoczynali żmudny marsz w górę od Klasy B.

Obecnie oba kluby znajdują się w trochę innych realiach niż w swoich najlepszych latach, jednak wspólnymi siłami chcemy pokazać, iż w mieście Katowice jest nie tylko miejsce na promowanie sportu profesjonalnego, ale również tego amatorskiego, który przysparza dziesiątkom młodych ludzi takiej samej przyjemności i pasji!

Wierzymy, iż dobra współpraca wyjdzie z dużą korzyścią dla obydwu ekip, a zawodnicy, działacze i kibice tychże zespołów będą pielęgnować dobre stosunki, wzmacniając tym samym przyjaźń i dobre sąsiedztwo! 

Zarówno Emka jaki i Podlesianka, w bieżącym sezonie mają silne kadry zawodnicze i ambitne plany. Życzymy obu ekipom wielu sukcesów i szybkiego nawiązania do swoich najlepszych lat!