Beniaminek na Sołtysiej. Przed spotkaniem z Górnikiem 09 Mysłowice

Beniaminek na Sołtysiej. Przed spotkaniem z Górnikiem 09 Mysłowice

9 listopada 2017 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę czeka nas kolejny ciężki mecz na własnym stadionie. W ramach 14 kolejki ligowej podejmiemy beniaminka naszej ligi – Górnika 09 Mysłowice.

Zespół popularnej Kociny zajmuje obecnie 6 miejsce w tabeli, przy 23 zdobytych punktach. Gracze trenera Huberta Wilka wygrali 6 spotkań (5-1 z Sokołem Wola, 4-0 z Krupińskim Suszec, 2-1 z Pogonią Nowy Bytom, 4-1 z Grunwaldem Ruda Śląska, 3-2 z LKS Łąka i 3-0 z Uranią Ruda Śląska), 5 zremisowali (1-1 z Wawelem Wirek, 1-1 ze Spartą Katowice, 0-0 z Unią Kosztowy, 0-0 z Iskrą Pszczyna, 2-2 oraz Ogrodnikiem Tychy). Po raz pierwszy w tym sezonie przegrali w minionej kolejce, ulegając na własnym stadionie Pogoni Imielin 0-1.

Zespół z Mysłowic w sezonie 2015/2016 występował razem z nami w Okręgówce i z 17 punktami doznał bolesnego spadku do niższej ligi. Już w kolejnym roku zdobył pierwsze miejsce w katowickiej Klasie A, meldując się tym samym ponownie w naszej grupie rozgrywkowej. Co ciekawe skład Górników na przestrzeni ostatnich kilku sezonów niewiele się zmienił. W obecnej kadrze znajduje się aż 14 zawodników, którzy zaznali goryczy spadku z Klasy Okręgowej i rok później zaliczyli awans z Klasy A. Przed obecnym sezonem Górnik uzupełnił skład kilkoma nowymi zawodnikami, reaktywując po rocznej przerwie graczy Unii Kosztowy – Łukasza Huziora i bramkarza Krzysztofa Żymęłkę oraz pozyskując z MKS-u Lędziny Przemysława Dudę i z małopolskiej okręgówki Mateusza Augustyna (Nadwiślan Gromiec). Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcin Jaszczuk, który strzelił dotychczas 5 goli.

Ostatni raz mierzyliśmy się z zero-dziewiątką we wspomnianym wyżej sezonie 2015/2016. Na jesień ograliśmy ich na ich stadionie 3-2. Gole dla nas zdobywali: dwa – obecny gracz Sparty Katowice – Andrzej Sarzała oraz zwycięską w 93 minucie – Adam Zając. Dla Kociny strzelał Paweł Bryk i Krzysztof Gondzik. Mecz rewanżowy odbywał się na Sołtysiej i tam daliśmy już absolutny pokaz siły, gromiąc naszych rywali 6-0. Bramki dla nas zaliczyli: Krzysztof Renner (2), Marcin Łoboda, Sebastian Bubrowski, Tadeusz Tyc i Adam Zając.

Skróty z tych spotkań dostępne pod linkami  <r.jesienna> oraz <r.wiosenna>

Mecz ten zapowiada się nad wyraz ciekawie, gdyż oba zespoły grają w tym sezonie solidny futbol. My mamy swoje cele i grając na własnym stadionie musimy wykrzesać z siebie wszystko to co najlepsze.  Zespól jest mocno podbudowany ostatnim spotkaniem, jednak wszyscy jesteśmy świadomi, iż kolejny thriller na Sołtysiej mógłby już wymagać na stadionie dyżuru dobrego kardiologa. Potrzebujemy większej skuteczności, tak by mecze „zamykać” na swoją korzyść zdecydowanie szybciej niż w ostatnich sekundach spotkania. W praktycznie we wszystkich dotychczasowych pojedynkach, przez większość czasu gry jesteśmy stroną, która prowadzi grę i utrzymuje się przy piłce, dlatego też okazji do szybszego ustawienia meczów zazwyczaj nie brakuje. Podczas treningów bardzo intensywnie pracujemy nad tym elementem, dlatego wierzymy, iż już niebawem zobaczymy wymierne efekty naszej wytrwałej pracy.  

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową naszego zespołu, to choć mogłaby ona być lepsza, to zważywszy na to, iż jest to już 14 kolejka ligowa, nie można narzekać. Nikt nie pauzuje za kartki, natomiast do wyłączonego z gry do końca sezonu Szymona Nowaka dołączył Wojciech Król. Nasz obrońca podczas meczu z Piastem doznał mocnego urazu stawu skokowego i ciężko powiedzieć, ile potrwa przerwa w grze. Warto dodać, iż Szymon Nowak, wznowił już treningi, jednak póki co musi on ostrożnie dozować obciążenia i występy w meczach są na razie wykluczone. W ostatnim spotkaniu nie wystąpił Marcin Nawrot, jednak w jego przypadku chodziło o anginę, z którą nasz podstawowy środkowy obrońca już się uporał.

Liczymy, iż kolejny raz na Sołtysiej będzie gorąco za sprawą naszych wspaniałych kibiców! Eksplozje radości po bramkach, ale i głośne wsparcie, gdy zespołowi nie idzie to już u nas standard! To dzięki Wam Twierdza na Sołtysiej jest tak mocna!

LGKS 38 Podlesianka – KS Górnik 09 Mysłowice
14 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 11 listopada, godz. 13.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak