Inauguracja jednak na Sołtysiej! Zaczynamy z Sokołem Wola!

Inauguracja jednak na Sołtysiej! Zaczynamy z Sokołem Wola!

22 marca 2018 Wyłączono przez Admin2

Powrót piłkarskiej wiosny uległ przedłużeniu, dzięki czemu inauguracja rundy rewanżowej nastąpi w najbliższą sobotę na stadionie Podlesianki, gdzie podejmiemy drużynę Sokoła Woli.

Pomimo nadejścia kalendarzowej wiosny pogoda w dalszym ciągu nas nie rozpieszcza, jednak sytuacja jest już o wiele lepsza aniżeli tydzień temu, kiedy powrót zimy zupełnie sparaliżował rozgrywki ligowe.

Nasz zespół w zeszłej rundzie zremisował na wyjeździe z Sokołem Wola 1-1, a gole zdobywali – Dawid Colik dla Podlesianki i Jakub Jażdżewski dla Sokoła.  

Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Zespól gości zajmuje po rundzie jesiennej 12 pozycję w lidze z 15 zdobytymi punktami (4 zwycięstwa, 3 remisy i 8 porażek, bilans bramkowy 19-33). Najlepszymi strzelcami drużyny są Jakub Jażdżewski i Michał Pochopień, który w okienku zimowym przeszedł do Szczakowianki Jaworzno.  Grającym trenerem Sokoła jest Marcin Bereza.

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to trenerowi Danielowi Kaczorowi brakować będzie pauzującego za kartki Dariusza Kubackiego, zwolnionego z przyczyn osobistych Marcina Widenki oraz wykluczonego na dłuższy okres z przyczyn kardiologicznych młodego Mateusza Góralczyka. Do tej trójki dołączył kapitan drużyny – Dawid Brehmer, który zmuszony był poddać się zabiegowi ręki,  co wykluczy go z pierwszej części wiosennych rozgrywek. Niepewny jest również występ Bartosza Witasa, który narzeka na uraz kolana.

Pozostali zawodnicy szerokiej kadry są dostępni i z całą pewnością zrobią wszystko by udanie zainaugurować wiosnę. Cel na najbliższy mecz jest jasny, jednak by tego dokonać trzeba kolejny raz stanąć na wyżyny swoich możliwości. Runda rewanżowa jest o wiele trudniejsza, a zespoły z dołu tabeli z całą pewnością walczyć będą rękami i nogami o ligowy byt!

Jedno jest pewne – jak zwykle nie braknie emocji! A więc zapraszamy na Sołtysią!! 

 


17 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

24.03.2018, godzina 15.30, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS  Sokół Wola

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak