Zaczynamy granie! Przed meczem ze Spartą Katowice (mecz odwołany!)

Zaczynamy granie! Przed meczem ze Spartą Katowice (mecz odwołany!)

16 marca 2018 Wyłączono przez Admin2

Po niespełna  czterech miesiącach przerwy, wreszcie mamy na horyzoncie inaugurację rundy wiosennej.

Nasz zespół przezimował w tabeli na drugiej pozycji ze stratą 2 punktów do liderującej Pogoni Imielin i gotowy jest do długiej i ciężkiej walki o prymat w naszej lidze.

Już w najbliższą sobotę – w pierwszej kolejce rundy rewanżowej (a szesnastej w całym sezonie) zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu ze Spartą Katowice.

Rywal ten jest nam dobrze znany, gdyż od czasu spadku naszej drużyny do Klasy Okręgowej, mierzyliśmy się z nimi już z nimi 5-krotnie.  Ostatnie spotkanie, które odbyło się na jesień na Podlesiu, na długo zapadło w pamięć kibiców, gdyż po niezwykle pasjonującym przebiegu gry – zremisowaliśmy 4-4. Gole dla nas zdobywali: Zając (2), Nawrot i Kubacki. Dla naszych rywali punktowali natomiast – Jarosz, Michalski, Wawrzyńczok i Todorski.

Skrót z tego spotkania <TUTAJ>

Nasz zespół bardzo solidnie przygotowywał się podczas okresu przygotowawczego i jesteśmy pewni, że na pierwszy wiosenny pojedynek będziemy zwarci i gotowi do walki o każdy centymetr syntetycznego boiska na Rapidzie.

Jedyne co spędza nam sen z powiek, to prognozy pogody, które na najbliższy weekend zapowiadają się iście zimowe. Wydział Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej wydał komunikat, iż kolejka ma odbyć się zgodnie z planem, jednak jest spore ryzyko, że zdecydowana większość spotkań może nie dojść do skutku lub odbyć się w warunkach iście ekstremalnych. Szkoda nam również frekwencji na trybunach, gdyż spora grupa kibiców po prostu nie zaryzykuje 2-godzinnego stania na mrozie…

Mimo tego po cichu liczymy, iż nasi fani ubiorą ciepłe szalki Podlesianki i zjawią się na Rapidzie wspierać nas w tym ciężkim boju!

Do derbowego pojedynku podejdziemy bez Bartosza Witasa, Marcina Widenki i pauzującego za 4 żółtą kartkę Dariusza Kubackiego.  Oczywiście wszyscy trzej to bardzo ważne ogniwa naszej ekipy, jednak właśnie na takie sytuacje buduje się długą i wyrównana kadrę meczową. Jesteśmy przekonani, iż zastępujący ich zawodnicy wniosą równie wysoki poziom gry, jak ich pauzujący koledzy.


16 kolejka Klasy Okregowej gr. I

17.03.2018r. godz. 15.00, Ośrodek Sportowy „Radpid”, Katowice, ul. Grażyńskiego 51

BKS Sparta Katowice – LGKS 38 Podlesianka

 

AKTUALIZACJA:

W dniu 17.03 mecz ze Spartą został odwołany w związku z trudnymi warunkami pogodowymi. O nowym terminie poinformujemy po jego ustaleniu prze Sl.ZPN Katowice

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak