Gra o tron rozkręca się na dobre! Przed meczem z LKS Łąka

Gra o tron rozkręca się na dobre! Przed meczem z LKS Łąka

11 maja 2018 Wyłączono przez Admin2

W 25 kolejce Podlesianka rozegra na własnym stadionie mecz ligowy, w którym rywalem będzie zespół LKS-u Łąka.

Drużyna prowadzona przez trenera Sebastiana Łuszczka zajmuje obecnie 7 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy do tej pory 33 punkty (10 zwycięstw, 3 remisy, 11 porażek, bilans bramkowy 45-40). Najlepszym strzelcem zespołu jest z 11 bramkami Rafał Klaja. Łąka póki co spisuje się na wiosnę gorzej niż na jesień. W tej rundzie gracze spod Pszczyny mają średnią 1 punktu na mecz, natomiast w poprzedniej wynosiła ona 1,6.

Poprzednie spotkanie obu zespołów zakończyło się hokejowym remisem 3-3. Bramki dla Łąki zdobywali: Klaja (2) i Przybyła oraz dla Podlesianki – Drzymała, Zając i Kaczmarczyk. Skrót z tego meczu <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o nasz zespół to na końcówkę ligi kadra meczowa wygląda coraz bardziej okazale. Do zespołu wraca Marcin Widenka oraz Kamil Szostek. Drugi z nich rozpoczyna właśnie treningi z zespołem po kontuzji barku, więc do gry będzie brany pod uwagę najpewniej od kolejnego spotkania z Uranią.

Niestety nasz zespół stosunkowo szybko roztrwonił przewagę nad Pogonią Imielin i Unią Kosztowy i w chwili obecnej tracimy do obu zespołów po 1 punkcie. Sytuacja ta nie jest komfortowa, jednak jesteśmy przekonani, iż drużyna stanie na wysokości zadania i ponownie wespnie się na sam szczyt ligowej tabeli. Póki co skupiamy się na najbliższym spotkaniu, którego celem jest oczywiście zgarnięcie za wszelką cenę 3 bardzo potrzebnych punktów.

Do końca rozgrywek został miesiąc, a finisz ligi zapowiada się więcej niż pasjonująco, gdyż aż 4 zespoły ciągle są w grze o tron. Misja Podlesianki przypomina obecnie pracę sapera. By mieć pewność walki o zwycięstwo w rozgrywkach nie możemy się praktycznie ani razu pomylić. Pierwsza próba już jutro – bądźcie z nami i wspierajcie!


25 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

12.05.2018r. godz. 17.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Łąka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak