Reaktywacja Rezerw: Damian Ostrowski trenerem!

Reaktywacja Rezerw: Damian Ostrowski trenerem!

13 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

W sezonie 2018/2019 nasz Klub postanowił reaktywować drużynę Rezerw, która od września występować będzie w katowickiej Klasie B. Zespół w największym stopniu oparty będzie na klubowej młodzieży, która zakończyła rozgrywki juniorskie rocznika 2002, oraz na zawodnikach do 23 roku życia (roczniki 1995 i młodsi).

Drużyna ta będzie bezpośrednim zapleczem Pierwszego Zespołu, w której młodzi zawodnicy będą mogli ogrywać się i nabierać seniorskiego doświadczenia.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż trenerem nowo utworzonej drużyny został Damian Ostrowski.

Nowy szkoleniowiec pierwsze trenerskie szlify zbierał w drużynie UKS-u Szopienice, gdzie od roku 2014 trenował kolejno zespoły: rocznika 2003, drużynę rezerw, oraz rocznika 2005.

Z ostatnim zespołem zakończył w czerwcu pracę w UKS-ie wygrywając na zakończenie ze swoim zespołem grupę rozgrywkowa Młodzików. Kilku jego wychowanków trafiło to zdecydowanie mocniejszych zespołów – m.in. Rozwoju Katowice. Za jeden ze swoich największych sukcesów uważa fakt, ze spod jego skrzydeł wyszła zawodniczka Katarzyna Małecka – złota medalistka Mistrzostw Polski z Kadrą Śląska U-15.

Trener Ostrowski, posiada wysokie kwalifikacje, gdyż najpierw w roku 2014 ukończył kurs UEFA B, by w zeszłym roku zdać egzamin i otrzymać  licencję UEFA A, która uprawnia go do prowadzenia jako pierwszy trener nawet III ligi.

Jest uczestnikiem licznych szkoleń i konferencji trenerskich, odbywał również staże w uznanych klubach – takich jak Ruch Chorzów oraz Wisła Kraków czy ekstraklasowy zespół kobiecy AZS UJ Kraków.

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia  i mamy nadzieję, iż jego praca będzie będzie owocna w sukcesy!

Wszystkich chętnych do podjęcia regularnych treningów zapraszamy na otwarty nabór w dniu 6 sierpnia o godz. 18.00 na boisku Podlesianki!

W razie pytań odnośnie treningów i naboru prosimy kontaktować się z Trenerem pod numerem telefonu 516-241-996 lub mailowo: ostrowski_damian@wp.pl

Przypominamy, iż nabór obejmuje zawodników do 23 roku życia. (roczniki 1995 i młodsi).

 

foto 2,3 : Facebook UKS Szopienice 2005/S.Cesarz