Testowanie w sparingu: Victoria Jaworzno – Podlesianka 4-0

Testowanie w sparingu: Victoria Jaworzno – Podlesianka 4-0

19 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

Pierwszy sparingowy mecz przypadł dosyć szybko, bo już w dwa dni po pierwszym treningu naszego zespołu po przerwie wakacyjnej. W związku z tym, iż czasu do inauguracji ligowej jest bardzo małe, ruszliśmy z kopyta z testowaniem zawodników. Pierwszym naszym rywalem był zespół Victorii Jaworzno, który podobnie jak my, tylko w małopolskiej Lidze Okręgowej próbuje wrócić na poziom IV-ligowym.

W naszym składzie brakowało kilku zawodników – Radosława Kaczmarczyka, Marcina Nawrota, Dariusza Kubackiego, Dawida Pasieki, Gabriela Fabiana, Mateusza Drzymały i Adama Sieniawskiego, którzy z różnych przyczyn nie mogli wystąpić w dzisiejszym sparingu lub byli chorzy lub kontuzjowani.

Za to w naszych barwach wystąpił Ukrainiec Dimitriy Klimenko, któremu jednak trener Daniel Kaczor podziękował po spotkaniu, gdyż jego pozycja boiskowa nie jest tą, w której mielibyśmy jakieś deficyty. Oprócz tego wystąpił nigeryjski napastnik – Augustine Nwagwu, występujacy ostatnio w II lidze serbskiej w klubie Metalac Gornji Milanovac.

Swoje minuty otrzymali również bramkarz – Oskar Wróbel i środkowy obrońca – Michał Pogrzeba. Oboje to młodzi 16-letni zawodnicy z naszych grup juniorskich. Kolejna grupa wychowanków trenera Bartosza Gruszczyńskiego ma pojawić się na zajęciach w przyszłym tygodniu.

Na prawej obronie cały mecz rozegrał młody zawodnik Rozwoju Katowice, ostatnio przez 2 lata występujacy w IV Lidze. Co do jego osoby to decyzja zapadnie w dniu jutrzejszym, choć sprawa rozwija się bardzo pozytywnie. 

Co do samego meczu, to z całą pewnoscią nie był to optymalny występ naszego zespołu. Zagraliśmy w bardzo kombinowanym składzie, do tego tak jak wspominaliśmy brakowało aż 7 graczy, co niestety z całą pewnoscią odbiło się na wyniku, jednak nie on był w tym momencie najważniejszy. Jednym słowem mecz bez histori, ale wniosków dla trenera Daniel Kaczora sporo i o to w tym spotkaniu chodziło.

Kolejny mecz rozegramy już w najbliższą sobotę, gdzie naszym rywalem będzie zespół Jedności 32 Przyszłowice. Obecnie występują oni w Klasie Okregowej, choć my pamiętamy ich kiedy przez 2 sezony rywalizowaliśmy z nimi w 4 lidze. 


Sparing letni nr 1

19.07.2018 – boisko w Jaworznie – Jeleniu, ul. Wygoda 72

Victoria 1918 Jaworzno – LGKS 38 Podlesianka 4-0 (1-0)

Skład: Wolan – Zawodnik, Renner, Góralczyk, Ruszkowski – Kilmenko, Brehmer, Colik, Rosiński, Nowotnik – Nwagwu

oraz w drugiej połowie: Wróbel, Kiełbowicz, Nowak, Zając, Pogrzeba, Widenka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak