Przemysław Żemła nowym zawodnikiem Podlesianki!

Przemysław Żemła nowym zawodnikiem Podlesianki!

20 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

Mamy kolejne wzmocnienie naszego składu przed nadchodzącym sezonem! Zawodnikiem Podlesianiki został 21-letni obrońca Przemysław Żemła. Nasz nowy nabytek, przejdzie do nas na zasadzie wypożyczenia z II-ligowego Rozwoju Katowice. 

Młody obrońca to wychowanek klubu ze Zgody, jednak zdecydowaną część swojej seniorskiej kariery rozegrał na wypożyczeniu w IV-ligowej Warcie Zawiercie.

Przez dwa sezony należał do podstawowych zawodników trenjerów Roberta Majchrzaka, a potem Andrzeja Orzeszka, rozgrywając w tym czasie 59 meczów i zdobywając 1 gola. Aż 58 tych spotkań rozegrał  w pierwszej jedenastce zawiercianskiej drużyny. Do największych sukcesów może on zaliczyć 6 miejsce na koniec sezonu 2016/2017 i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec w tym samym okresie. Rok później jego zespół mógł powtórzyć pucharowy sukces, jednak po dogrywce uległ w finale z RKS-em Grodziec Będzin. W roku 2016 otrzymał od portalu Futboljura.pl tytuł „Odkrycia Regionu”.  

Jeżeli chodzi o wątek Rozwoju w karierze Przemka, to występował on tam w rozgrywkach juniorskich, oraz w Klasie Okręgowej (Rozwój II Katowice) w sezonie 2015/2016. Dwukrotnie zaliczył występy w barwach pierwszego zespołu, lecz były to mecze pucharowe. W roku 2016 z Wdą Siewiec i rok później z Chełmianką Chełm.

Co ciekawe będzie to już 3 zawodnik z tego rocznika wywodzący się z Rozwoju Katowice, po Mateuszu Drzymale i niedawno pozyskanym Bartoszu Nowotniku.

Jest to zawodnik bardzo uniwersalny, ale najlepiej czujący się na boku obrony. Będzie on doskonały wzmocnieniem naszego składu, zwłaszcza po nieprzedłużeniu przez nasz klub wypożyczenia Krystiana Maślanki. 

Jest to najprawopodobniej nasz ostatni ruch transferowy jeżeli chodzi o zawodnika z pola. Do obsadzenia pozostała jedynie pozycja dublera dla Piotra Wolana. Najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu poznamy bramkarza, który zastąpi odchodzącego z klubu Wojciecha Węglarza. Oczywiście w dalszym ciągu droga do szerokiej kadry otwarta jest dla naszych młodych wychowanków, którzy przez najbliższy czas będą wnikliwie obserwowani przez trenera Daniela Kaczora. 

 

foto: futboljura.pl, Rozwój Katowice