Sparing: Podlesianka – Jedność 32 Przyszowice 6-2

21 lipca 2018 Wyłączono przez Admin2

Drugi sparing okresu przygotowawczego to pojedynek z 4 zespołem ubiegłosezonowych rozgrywek II grupy Ligi Okręgowej – Jednością 32 Przyszowice. W związku z tym, iż pierwszy mecz z Victorią Jaworzno poświęciliśmy całkowice testowaniu i ogólnie mówiąc szerokiemu przeglądowi kadr, to tym razem mogliśmy już powoli zacząć budowanie taktyki pod nadchodzące rozgrywki ligowe.

Ostatnie transfery z pola zostały dopięte, więc trener Daniel Kaczor mógł ustawić zespół wyłącznie na bazie swoich zawodników.

Jedyne przymiarki prowdzone były na pozycji bramkarza, gdzie po 30 minut grali młodzi Rafał Starczewski i Oskar Wróbel, oraz ostatnio występujący w Victorii Katowice – 20-letni Jakub Wiecheć. Nominalny numer jeden – Piotr Wolan miał tym razem wolne, a oprócz niego brakowało jeszcze zwolnionych w dzisiejszym dniu z meczu – Marcina Nawrota, Bartosza Witasa, Mateusza Drzymały i Adama Sieniawskiego. Wszyscy oprócz Adama Sieniawskiego, który z przyczyn zawodowych do zespołu dołączy dopiero pod koniec sierpnia, powinni być już w pełnym treningu od początku przyszłego tygodnia.

Co do samego meczu, to obie połowy miałe inne założenia taktyczne i dwie odrębne ekipy zawodnicze spełniły swoje zadania na boisku. W pierwszej części gry gola na 1-0 zdobył Dariusz Kubacki, natomiast w drugiej połowie gdzie graliśmy przede wszystkim niskim pressingiem z założeniem wyprowadzania szybkich kontr, obrodziło bramkami, którymi podzielili się: Radosław Kaczmarczyk (2), Dawid Colik, Marcin Rosiński i Bartosz Nowotnik. Wszystkie bramki padały po składnych akcjach zespołowych, a ozdobą spotkania był gol nowopozyskanego Nowotnika, który oprócz bramki w tzw. „widły” dorzucił jeszcze dwie asysty i wywalczony rzut karny.  Warto zaznaczyć, iż sytuacji do zobycia goli było jeszcze zdecydowanie więcej, a bardzo aktywni tego dnia Kaczmarczyk, Rosiński i Colik kilkukrotnie minimalnie chybiali celu.

Kolejny sparing zagramy w środę o godz. 18.00. W wyjazdowym spotkaniu zmierzymy się z solidną drużyną Orła Mokre.

Sparing letni nr 2

21.07.2018 – boisko MOSiR Kolejarz, ul. Alfreda 1, Katwoice

LGKS 38 Podlesianka – Jedność 32 Przyszowice 6-2 (1-0)

bramki: Kaczmarczyk(2), Kubacki, Rosiński, Colik, Nowotnik

Skład: Wiecheć (Starczewski) – Żemła, Kiełbowicz, Pogrzeba, Ruszkowski – Nowotnik, Nowak, Colik, Kubacki, Zając – Góralczyk

oraz w drugiej połowie: Wróbel, Widenka, Renner, Fabian, Brehmer, Rosiński, Kaczmarczyk