Hit na Sołtysiej! W sobotę mecz z Pogonią Imielin!

Hit na Sołtysiej! W sobotę mecz z Pogonią Imielin!

23 sierpnia 2018 Wyłączono przez Admin2

W sobotę na stadionie Podlesianki odbędzie się pierwszy w tym sezonie hit ligowy. Podlesianka podejmować będzie trzeci zespół ubiegłorocznych rozgrywek – Pogoń Imielin. Co ciekawe, po dotychczas rozegranych 3 meczach nowego sezonu, nasi rywale również zajmują póki co najniższe miejsce na ligowym podium.

Gracze z Imielina w bieżącej rundzie mają na razie komplet punktów, wygrywając 2-1 z Górnikiem MK Katowice, oraz po 3-1 z Łąką i Piastem Nowy Bieruń.

W zespole Pogoni przed sezonem zaszły duże zmiany. Przede wszystkim odszedł Przemysław Niewiedział – najlepszy strzelec tej drużyny w przeciągu kilku ostatnich lat, oraz Sebastian Rzepa, który również przez długi czas należał do asów w talii trenera Grzegorza Rajmana. Oprócz tego kibice nie zobaczą już braci Michała i Nikodema Nagich oraz Tomasza Botscha. Z nowych twarzy można przede wszystkim wyróżnić Mateusza Śliwę, który przez wiele sezonów decydował o sile środka pola MKS-u Lędziny oraz Marcina Musiolika, który w ostatnim meczu z Piastem strzelił dwa gole.

Po dotychczas rozegranych kolejkach, najwięcej bramek w szeregach naszych rywali mają: Mateusz Dreszer, Mateusz Pacwa i Marcin Musiolik. Wszyscy zdobyli po 2 gole.

W zeszłym sezonie dwukrotnie okazaliśmy się lepsi od Pogoni. W pierwszym meczu wygraliśmy na wyjeździe 2-1 po bramkach Marcina Rosińskiego oraz Radosława Kaczmarczyka, oraz dla Pogoni Przemysława Niewiedziała. W rewanżu na Sołtysiej ograliśmy naszych rywali 4-3. Hattrick’a zanotował Radosława Kaczmarczy, a zwycięskiego gola w 90 minucie zdobył Dariusz Kubacki. Dla Pogoni punktowali natomiast Mateusz Drzeszer oraz dwukrotnie z rzutu karnego – Sebastian Wojtaszak.

 Skróty z tych spotkań dostępne pod linkami: <R.JESIENNA>, <R.WIOSENNA>

Sytuacja kadrowa Podlesianki jest niezła. Na kontuzje narzekają – Marcin Nawrot i Michał Pogrzeba, natomiast pozostali zawodnicy szerokiej kadry są do dyspozycji trenera Daniela Kaczora.

Jesteśmy przekonani, iż naszych wspaniałych kibiców nie trzeba dodatkowo mobilizować na ten mecz! Zgodnie z maksymą – „mój dom – moja twierdza” – pokażmy, że Sołtysia to teren nie zdobycia dla żadnego zespołu!
 
Liczymy na kolejny rekord frekwencji i decybeli dopingu podczas meczu na naszym stadionie!!

 


4 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

25.08.2018r. godz. 17.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Pogoń Imielin

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak