Zapowiedź meczu z Piastem Bieruń Nowy

Zapowiedź meczu z Piastem Bieruń Nowy

13 września 2018 Wyłączono przez Admin2

Runda jesienna powoli zmierza ku półmetkowi. W najbliższą sobotę rozegrana zostanie 7 seria gier, w ramach której zmierzymy się na wyjeździe z zespołem Piasta Bieruń Nowy.

Nasi rywale zajmują obecnie 11 miejsce w tabeli, przy bilansie 6 zdobytych punktów (2 zwycięstwa, 4 porażki, bramki 6-9). Choć gracze trenera Andrzeja Balona wystartowali zdecydowanie gorzej niż można się było spodziewać po tak doświadczonej drużynie, to co jest dla nich charakterystyczne, to że na własnym boisku są  w dalszym ciągu bardzo groźni. Cały swój dotychczasowy dorobek punktowy z tej rundy zdobyli u siebie, ogrywając najpierw 2-0 Sokoła Wolę, a potem Górnika MK Katowice 3-1.

Przed obecnym sezonem zespół wzmocnił się dwoma zawodnikami o nazwisku Rzepa. Starszy z nich – Sebastian przyszedł do Piasta z lokalnego rywala Pogoni Imielin, gdzie przez wiele sezonów należał do czołowych zawodników, oraz młodszy Jakub, który wrócił do Nowego Bierunia po roku gry w IV-ligowym MKS-ie Lędziny. W sezonie 2016/2017 został on z 18 bramkami wicekrólem strzelców Klasy Okręgowej w barwach Piasta.

Jeżeli chodzi o poprzedni sezon, to dwukrotnie wygraliśmy z Piastem. Obydwa mecze były bardzo emocjonujące i na długo zapadły w pamięci naszych kibiców. Pierwszy mecz wygraliśmy 2-1 na Sołtysiej (bramki: Brzeziński dla Piasta oraz Renner i Rosiński dla nas), natomiast w rewanżu na popularnych „Tujach” pokonaliśmy  Piasta 5-2 (bramki: Włoch i Bobla dla gospodarzy oraz Rosiński-2, Kaczmarczyk, Kubacki i Szostek dla nas).

Polecamy skróty z tych meczów: <r. jesienna> , <r.wiosenna>

Co do naszego zespołu, to choć będzie to z całą pewnością bardzo trudny mecz, to jedziemy do Nowego Bierunia z jasnym celem. Potrzebne jest nam zwycięstwo i zrobimy wszystko by wywieźć z tego ciężkiego terenu komplet punktów! By tego dokonać potrzebna będzie maksymalna mobilizacja i pełne zaangażowanie naszych zawodników! 

Liczymy również na pomoc naszych wspaniałych kibiców. Mecz jest o godzinie 11.00, więc później cały weekend przed Wami!


7 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

15.09.2018r. godz. 11.00, ul. Warszawska 270, Bieruń

KS Piast Bieruń Nowy – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak