Czy z Iskry wznieci się ogień?

Czy z Iskry wznieci się ogień?

5 października 2018 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę czeka nas 10 kolejka ligowa, w ramach, której zagościmy w Pszczynie, gdzie podejmować będzie nas tamtejsza Iskra.

Nasi rywale zajmują obecnie 4 pozycję w ligowej tabeli i zdobyli dotychczas 18 punktów (6 zwycięstw, 3 porażki, bilans bramkowy 18-14). Najlepszym strzelcem zespołu jest po 9 seriach ligowych Radosław Rakowski, który zdobył 5 goli.  Podopieczni trenera Roberta Gąsiora, to w głównej mierze młodzi – zdolni zawodnicy, wspomagani przez dwóch weteranów Tomasza Kocerbę i Tomasza Leszczyńskiego. Obydwoje mają w swoim CV grę na wyższych szczeblach rozgrywkowych. Przed sezonem z drużyny odszedł najlepszy strzelec drużyny w ostatnich kilku latach – Michał Prusek, który trafił do III-ligowego Pniówka Pawłowice.

Zespół z Pszczyny notuje dobrą serię, gdyż 3 ostatnie ligowe pojedynki wygrał, w międzyczasie odprawiając w pucharowym pojedynku IV-ligowe LKS Goczałkowice aż 4-0.

W zeszłym sezonie w pierwszym meczu wyjazdowym zremisowaliśmy z Iskrą 1-1 (bramki: Renner i Prusek), a w rewanżu wygraliśmy na własnym stadionie 2-0 (bramki: Rosiński, Kaczmarczyk)

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to znalazł się on obecnie w punkcie, który nie pozostawia nam żadnych złudzeń. Albo będziemy zdobywać komplet punktów, albo marzenia o awansie pierzchną zdecydowanie szybciej niż w zeszłym roku, kiedy to byliśmy w grze do ostatniej kolejki ligowej. Od dwóch spotkań zespól nie strzelił bramki (na upartego można doliczyć do tego również pucharowy pojedynek z Unią Kosztowy), co po raz ostatni miało miejsce w okresie 2-8 kwietnia 2017!

Mimo pesymistycznych statystyk, jesteśmy pewni za zawodników, którzy grają w naszym zespole i doskonale wiemy, że potencjał który prezentuje nasz zespół, predestynuje nas by w tak trudnym wyjazdowym spotkaniu przełamać się i to z dużym hukiem! 

Do zespołu wraca trójka zawodników, którzy nie wystąpili w ostatnim ligowym meczu z Lędzinami, a więc do dyspozycji trenera będzie już Marcin Rosiński, Marcin Widenka i Dawid Brehmer.


10 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

06.10.2018r. godz. 15.00, Stadion Miejski w Pszczynie, ul. Bogedaine 22

MKS Iskra Pszczyna – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak