Wyjazdowy punkt: Iskra Pszczyna – Podlesianka 0-0

Wyjazdowy punkt: Iskra Pszczyna – Podlesianka 0-0

7 października 2018 Wyłączono przez Admin2

10 kolejka ligowa to ciężki wyjazdowy mecz z zespołem Iskry Pszczyna. Gospodarze trwali w dobrej passie, a naszym celem było szybkie odbudowanie się po ostatniej słabszej – jak nasze ambicje – serii.

Jak się okazało zespół z Pszczyny postawił na bardzo proste środki. Żadnego grania piłką i ryzyka na własnej połowie. Każda piła wybijana była na naszą połowę, co w połączeniu ze stanem boiska, które twardością zbliżone było raczej do skały, a nie do ziemi, powodowało spore problemy w naszej defensywie.

Nasz zespół starał się grać piłką i szukać akcji kombinacyjnych, co niestety było w panujacych warunkach praktycznie niemożliwe. Nawierzchnia i mocny wiatr niweczyło spory odsetek starannie przygotowywanych przez nas akcji.

Iskra wykorzystywała przez cały mecz dobrze dysponowanych graczy ofensywnych m.in. Tomasza Leszczyńskiego i Tomasza Zawadzkiego. Gospodarze mieli kilka naprawdę dobrych sytuacji, ale defensywa i bramkarz stawali na wysokości zadania. Nie bez przyczyny, choć inne aspekty szwankują, nasz zespół stracił póki co tylko 5 goli w całych rozgrywkach.

Nasz szanse były też doskonałe i choć wynik mógłby być rozstrzygnięty w obie strony, to szczególnie żal okazji Dawida Colika w pierwszej połowie. Colo oddał potężny strzał z pola karnego, a piłka o centymetry minęła spojenia bramki strzeżonej prze Tkacza. W samej końcówce meczu piłkę meczową po miękkim dograniu Kaczmarczyka za linię obrony miał Marcin Rosiński, ale w doskonałej sytuacji uderzył obok bramki.

Ostatecznie oba zespoły zgarnęły po 1 punkcie.


Protokół meczowy:

10 kolejka Klasy Okręgowej gr I

sobota, 6 października, godz. 15.00, Stadion Miejski w Pszczynie, ul. Bogedaine 22

MKS Iskra Pszczyna – LGKS 38 Podlesianka 0-0

Sędziował: Leszek Lewandowski (Zabrze)

ISKRA: Tkacz – Noga, Żelazo, Kamarus, Gołek – Witek, Kocerba, Wiera (56. Cempura), Mąka, Zawadzki (c) – Leszczyński (90. Rakowski). Trener Robert GĄSIOR.

Rezerwa:Morkisz, Pisarek, Żur, Pustelnik, Kułagowski

PODLESIANKA: Świętek – Widenka, Nawrot (67. Pogrzeba), Renner, Nowak – Żemła, Brehmer (c) (60. Sieniawski), Colik, Rosiński, Nowotnik – Kaczmarczyk. Trener Daniel KACZOR.

Rezerwa: Starczewski, Góralczyk, Fabian, Drzymała

Żółte kartki: Wiera, Mąka, Pogrzeba, Colik

 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak