Sparing: Podlesianka – Płomień Czarny Las 6-0

Sparing: Podlesianka – Płomień Czarny Las 6-0

2 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Kolejny obfitujący w dobrą i solidną pracę naszego zespołu tydzień dobiegł końca. Zwieńczeniem mikrocyklu był drugi tej zimy sparing, w którym naszym rywalem był walczący o awans do Częstochowskiej Klasy Okręgowej – Płomień Czarny Las. 

Rywale choć wyraźnie odbiegali umiejętnosciami czysto piłkarskimi, to postawili naprawdę mocne warunki, przeciwstawiając sporo walki, ambicji i gry na pograniczu faulu. Gracze Trenera Damiana Ostrowskiego czuli w nogach narastajace obciężenia, przez co dokładność podanań i wykończenie sytuacji nie stało tym razem na najwyższym poziomie. Była to jednak sytuacja jak najbardziej do przewidzenia, a wręcz spodziewana w tym okresie treningów. 

Jeżeli chodzi o przebieg meczu, to toczył się on oczywiście pod duże dyktando naszego zespołu, choć zaznaczyć trzeba, że i goście do swoich sytuacji dochodzili. Łupem bramkowym podzieliła się dwójka naszych rozgrywających. Królem polowania został tym razem Dawid Colik, który zdobył aż 4 gole, a dwa trafienia dołożył Marcin Rosiński. Wynik mógł być okazalszy, lecz w kilku doskonałych okazjach nie udało się pokonać dobrze dysponowanego bramkarza gości, który w pierwszej połowie obronił nawet rzut karny wykonywany przez eskperta w tej kwestii – Radosława Kaczmarczyka. 

Tym razem nasz skład był dosyć mocno okrojony, gdyż brakowało zwolnionych z różnych przyczyn: Przemysława Żemły, Bartosza Nowotnika, Bartosza Witasa, Marcina Widenki, Sebastiana Fornalskiego i Adama Sieniawskiego. Kontuzjowani są również obaj bramkarze – Piotr Wolan i Paweł Świętek. 

W sparingu po raz pierwszy w seniorskich barwach zagrał wypromowany z zespołu Rezerw – Mateusz Muller. Dodajmy, że z dobrym skutkiem. 

W kolejnym tygodniu jakość naszych sparingowych rywali idzie mocno w górę, gdyż w już w środę zmierzymy się z wiceliderem IV Ligi – Śląskiem Świętochłowice (godz. 18.00, na boisku Hetmana), potem w sobotę z uznanym zespołem, występujcym obecnie w Bielskiej Klasie Okręgowej – Koszarawą Żywiec (godz. 11.00, na boisku Hetmana). W kolejną środę zagramy natomiast z liderem Klasy Okręgowej w grupie III – Odrą Wodzisław. 


Sparing zimowy nr 2

02.02.2019r, boisko MOSiR Szopienice, ul. 11-Listopada 16, Katowice

LGKS 38 Podesianka – Płomień Czarny Las 6-0 (2-0)

bramki: Colik (4), Rosiński (2)

Skład: Starczewski, Pogrzeba, Renner, Nawrot, Kiełbowicz, Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Zając, Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Nowak, Drzewiecki, Muller

 

Foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak