Sparing: Podlesianka – Śląsk Świętochłowice 1-0

Sparing: Podlesianka – Śląsk Świętochłowice 1-0

7 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Po dwóch sparingach z zespołami niżej notowanymi przyszedł czas na poważną próbę dla naszego zespołu. Dzisiejszym rywalem był wicelider pierwszej grupy IV ligi – Śląsk Świętochłowice. Przypomnijmy, iż podopieczni Janusza Kluge niedawno rywalizowali na szczczeblu centralnym Pucharu Polski z Arką Gdynia, a pozycję lidera tabeli stracili dopiero dwie kolejki przed końcem rundy, na rzecz niezwykle abitnej i mocnej Polonii Bytom. 

Pomimo kilku kluczowych absencji – Radosława Kaczmarczyka, Marcina Nawrota i Adama Zająca – zespół zagrał bardzo dobre zawody i w ogromnym stopniu zrealizował założenia przedmeczowe. W obu połowach wystąpili nowi bramkarze, o których losach powinniśmy się przekonać niebawem. Jak wiadomo kontuzje mają obaj nasi dotychczasowi golkiperzy. Co ciekawe, żaden z nich nie miał wielu sytuacji do pokazania się, gdyż nasza defensywa nie dopuszczała Śląska pod nasze pole karne. Praktycznie jedyne interwencje, to pierwsza połowa kiedy dynamicznym wyjsciem pierwszy z bramkarzy powstrzymał Koniarka, a w drugiej Kaiser strzałem z osterego kąta zmusił do rzutu drugiego z golkiperów. 

Nasza gra była składna i uporządkowana. Posiadaliśmy przewagę w posiadaniu piłki i koonstruwaliśmy groźniejsze akcje. Złoty gol padł już pierwszej części gry, kiedy po efektownej wielopodaniowej akcji Kubacki wypuścił prostopadłą piłką młodego Fornalskiego, który wygrał walkę o pozycję z obrońcom i został sfaulowany w polu karnym. Pewnym wykonawcą „jedenastki” został Marcin Rosiński. 

W drugiej częsci gry mieliśmy dwie dobre okazje – najpierw Rosiński po samotnym rajdzie uderzył obok dalszego słupka, a potem Kubackiemu brakło kilkunastu centymetrów do wyłożenia dokładnej piłki w polu karnym. 

Widać, że zespoł idzie w bardzo dobrym kierunku, ale jesteteśmy świadomi, że przed nami jeszcze bardzo dużo ciężkiej pracy i solidnych treningów. Przed podpoiecznymi trenera Damiana Ostrowskiego piątkowy trening i kolejny mocny sparing. W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 podejmiemy na boisku Hetmana – Koszarawę Żywiec. 


Sparing zimowy nr 3

02.02.2019r, boisko boczne Stadionu Śląskiego, ul.Katowicka 10, Chorzów 

LGKS 38 Podesianka – Śląsk Świętochłowice 1-0 (1-0)

bramki: Rosiński (k)

Skład: Bramkarz 1, Nowak, Renner, Widenka, Żemła, Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Sieniawski, Fornalski

oraz w drugiej połowie: Bramkarz 2, Kiełbowicz, Nowotnik, Pogrzeba, Drzewiecki, Witas

 

Foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak