Sparing: Podlesianka – Odra Wodzisław 0-2 (video)

Sparing: Podlesianka – Odra Wodzisław 0-2 (video)

13 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

W piątym sparingu okresu przygotowawczego podejmowaliśmy prawdopodobnie naszego najsilniejszego rywala tej zimy – Odrę Wodzisław. Choć Odra jest obecnie „tylko” liderem Klasy Okręgowej, to wiadomym jest, ze ich ambicje z pewnością nie kończą się na IV czy III lidze. 

Przebieg pierwszej połowy, to optyczna przewaga Odry, która grała wysokim i agresywnym pressingiem. My natomiast próbowaliśmy gry z kontry i choć to goście mieli więcej dobrych okazji, również i Podlesianka miała świetne szanse do zdobycia gola. Najlepszą w pierwszej części gry miał Nowotnik. Gości dwukrotnie świetnie „wyleczył” nasz bramkarz, natmiast najbardziej szkoda straconych dwóch bramek w pierwszej części gry, gdyż wynikały one z prostych błędów w wyprowadzeniu, które naprawdę rzadko nam się zdarzały dotychczas.

Druga część gry była już bardziej wyrównana i w niej mieliśmy 3 naprawdę dobre okazje do strzelenia bramki kontaktowej. Zaraz po wznowieniu gry bliski gola po strzale z dystansu był Colik, a później jeszcze dwukrotnie brakło dokładniejszego wykończenia po akcji w polu karnym Rosińskiego i później Żemły. Goście równiez doszli do kilku okazji, ale ostatecznie drugie 45 minut zakończyło się wynikiem bezbramkowym.

Mecz ten był doskonałym testem naszego przygotowania motorycznego, które z bardzo silnym rywalem wyglądało bardzo dobrze. Zespół dużo pracował i choć tym razem mniej operowaliśmy piłką niż zwykle, to przebiegniętych kilometrów było w naszym zespole naprawdę sporo. 

Bardzo ważnym był fakt, iż do dyspozycji Trenera była większość zawodników szerokiej kadry. Oczywiscie brakowało rekonwalescentów Piotra Wolana, Pawła Świętka oraz Kacpra Drzewieckiego. 

Naszym kolejnym sparingowym rywalem będzie przedstawiciel częstochowskiej „okręgówki” – Orzeł Babienica/Psary. Początek meczu o godz. 13.00 na bocznym boisku Stadionu Śląskiego. 


Sparing zimowy nr 5

09.02.2019r, boisko boczne Stadionu Śląskiego, ul. Katowicka 10, Chorzów

LGKS 38 Podesianka – Odra Wodzisław Śląski 2-0 (2-0)

Skład: Bramkarz, Witas, Renner, Nawrot, Żemła, Kubacki, Brehmer, Colik, Rosiński, Nowotnik, Kaczmarczyk

oraz w drugiej połowie: Widenka, Zając, Nowak, Sieniawski, Fornalski

 

materiał filmowy z meczu:

 

Foto/video: Slaskisport.tv/Kamil Drzeniek, Agata Dworczak