Artur Tomanek nowym zawodnikiem Podlesianki!

Artur Tomanek nowym zawodnikiem Podlesianki!

22 lutego 2019 Wyłączono przez Admin2

Mamy przyjemność poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został Artur Tomanek. 22-letni bramkarz przychodzi do Podlesianki z IV-ligowej Unii Dąbrowa Górnicza na zasadzie transferu definitywnego.

Pozyskanie Artura Tomanka, to najważniejszy ruch kadrowy w naszym Klubie w tym okienku transferowym. W związku z tym, iż Piotr Wolan dochodzi dopiero do siebie po zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego, a Paweł Świętek niespodziewanie dla wszystkich wypada praktycznie na całą rundę wiosenną z powodu urazu kręgosłupa, pozyskanie klasowego golkipera było dla nas absolutnym priorytetem.

Nasz golkiper swoją przygodę z piłką zaczynał w ŚTS-ie Katowice, z którego trafił do grup młodzieżowych GKS-u Katowice. W popularnej „Gieksie” w w wieku 17 lat po raz pierwszy ma kontakt z seniorską piłką, będąc zmiennikiem schodzących z I-ligowej kadry bramkarzy do zespołu IV-ligowych rezerw.

W pierwszym składzie debiutuje w sezonie 2014/2015, jednak nie w barwach GKS-u, tylko  IV-ligowej Sarmacji Będzin. Po sezonie zmienia barwy ponownie, stając się graczem Zagłębiaka Dąbrowa Górnicza i później Warty Zawiercie, z którą osiąga pierwszy poważny sukces, jakim był awans do IV-ligi w sezonie 2015/2016.

Kolejnym klubem „Tomana” była IV-ligowa Iskra Pszczyna, z której w sezonie 2017/2018 przechodzi do Unii Dąbrowa Górnicza. Pod skrzydłami trenera Piotra Pierścionka zespół Unii dokonuje niesamowitego wyczynu, awansując do IV-ligi bez żadnej porażki w sezonie (25 zwycięstw i 5 remisów). Spory wkład w ten doskonały bilans ma oczywiście Artur Tomanek. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu Unia jako beniaminek IV ligi zajmuje obecnie wysokie 7 miejsce w lidze.

Choć nasz bramkarz to ciągle młody zawodnik, to bagaż doświadczeń ma już naprawdę spory. Gorąco wierzymy, że jego przygoda z Podlesianką okraszona będzie przynajmniej takim sukcesem, jaki z zespołami Warty Zawiercie i Unii Dąbrowa Górnicza, czyli awansem do IV ligi!

Arturowi życzymy zdrowia i jak najmniej puszczonych goli w barwach klubu z Sołtysiej!

 

foto: Facebook/Dentim Clinic, Slaskisport.tv/Agata Dworczak, Kamil Drzeniek