Podsumowanie okresu sparingowego

Podsumowanie okresu sparingowego

2 marca 2019 Wyłączono przez Admin2

Zimowy Okres sparingowy był dla naszych zawodników niezwykle intensywny. Nasi rywale byli dobrani tak, by nie tylko doskonalić atak pozycyjny i grę ofensywną, ale również szlifować defensywę i kontrataki.

Najmocniejsi rywale to Odra Wodzisław, Unia Kosztowy i Śląsk Świętochłowice i gra z tymi zespołami była doskonałym przetarciem przed meczami ligowymi o największym ciężarze gatunkowym.

W związku z tym, iż kluczowy moment rozgrywek rozgrywać będziemy między 22 a 24 kolejką, kiedy zagramy 3 ciężkie mecze w systemie sobota – środa – sobota, to taki trudny wariant fizyczny przetrenowaliśmy aż 3 krotne w sparingach i to w cyklu tydzień po tygodniu! Dawka gry i biegania dla naszych zawodników była to ogromna, ale jesteśmy przekonani, że zaprocentuje ona w rozgrywkach ligowych.

Poza tym warto wspomnieć, iż pierwsze 3 tygodnie zimowych treningów, to iście profesjonalnie zorganizowany okres uderzeniowy, w którym nasi zawodnicy trenowali codziennie, nie tylko na boisku, ale również na sali fitness. Piłkarze z Podlesia mieli również do dyspozycji odnowę biologiczną, a w sytuacjach kryzysowych nasz partner Slaveo przychodził z pomocą, innowacyjną metodą regeneracji – Indiba Activ.

Choć jak to zwykle bywa – mecze sparingowe nigdy do końca nie są w stanie zastąpić meczu ligowego, to gołym okiem widać, że zespół tej zimy poczynił duże postępy i przede wszystkim maksymalnie „dopakował” się fizycznie.

Oczywiście po pewnym czasie przychodzi kryzys i moment przesycenia treningami i meczami na sztucznej trawie i taki właśnie moment wypadł na przedostatni mecz z Jednością Przyszowice. Było to jedyne spotkanie, w którym Trener Damian Ostrowski mógł wyciągnąć z gry swoich graczy więcej negatywów niż pozytywów. By jednak  trochę usprawiedliwić zespół, dodajmy, iż skład na to spotkanie znacznie odbiegał od tego optymalnego.

Łącznie w 9 sparingach wygraliśmy aż 7 razy, w tym z tak mocnymi zespołami jak Śląsk Świętochłowice czy Unia Kosztowy. Tylko dwa mecze zakończyły się naszymi porażkami. Łącznie wystąpiło w nich 22 zawodników.


Wykaz sparingowych rywali i wyników:

  1. SKS Łagisza (Klasa Okręgowa) 11-0
  2. Płomień Czarny Las 6-0 (Klasa A) 6-0
  3. Śląsk Świętochłowice (IV Liga) 1-0
  4. Koszarawa Żywiec (Klasa Okręgowa) 1-0
  5. Odra Wodzisław (Klasa Okręgowa) 0-2
  6. Orzeł Babienica/Psary (Klasa Okręgowa) 5-0
  7. Unia Kosztowy (IV Liga) 2-1
  8. Jedność 32 Przyszowice (Klasa Okręgowa) 2-3
  9. Orzeł Mokre (Klasa Okręgowa) 4-0

Łącznie: 9 meczów (7 zwycięstw, 2 porażki), bilans bramkowy: 32-6


Strzelcy goli w sparingach:

12 – Marcin Rosiński

5 – Dawid Colik

4 – Radosław Kaczmarczyk

2 – Adam Zając, Sebastian Fornalski, Bartosz Nowotnik

1 – Rafał Kiełbowicz, Bartosz Witas, Krzysztof Renner, Dariusz Kubacki, samobójcza


Przed nami ostatnia prosta i dwutygodniowy okres, w którym przygotowywać się będziemy już bezpośrednio do inauguracji ligowej.

Jak to bywa zazwyczaj, pierwsze wiosenne mecze to duża niewiadoma. Każdy z naszych rywali przygotowywał się inaczej i w zupełnie innych warunkach. Patrząc na to na jakich boiskach grają w tym okresie klubu szczebla centralnego, należy się spodziewać, że wiele klubów w Klasie Okręgowej może mieć ogromny problem z należytym przygotowaniem swoich muraw do rozgrywek, co na pewno może zwiększyć czynnik losowości wyniku w pierwszych kolejkach.

My mamy to szczęście, że zaczynamy u siebie i z ogromną dozą prawdopodobieństwa możemy powiedzieć, iż jak na ten okres nasze boisko będzie przygotowane perfekcyjne. W pierwszych 3 kolejkach czeka nas tylko jeden wyjazd – na Uranię Ruda Śląska, która na szczęście płytę również ma bardzo dobrą.

Już teraz zapraszamy wszystkich naszych kibiców na inauguracyjny mecz z Górnikiem 09 Mysłowice, który odbędzie się dnia 16 marca o godzinie 15.30 na naszym stadionie. O szczegółach tego spotkania będziemy jeszcze pisać. 

 

foto: Slaskisport.tv/Kamil Drzeniek