Wielka Sobota na Łące

Wielka Sobota na Łące

18 kwietnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Przed zespołem Podlesianki 21 kolejka ligowa, w ramach której w wyjazdowym meczu zmierzymy się z ekipą LKS-u Łąka. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 11.00. 

Drużyna naszych rywali zajmuje obecnie 14 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy na dzień dzisiejszy 16 punktów, na które składa się 5 zwycięstw, 1 remis i 14 porażek. Bilans bramkowy LKS-u wynosi 28-52. Drużyna prowadzona przez Sebastiana Łuszczka zajmował po rundzie jesiennej ostatnie miejsce w tabeli, jednak na wiosnę to zupełnie inny zespół, gdyż w dotychczas rozegranych 5 kolejkach zdobyli już 9 punktów, czyli więcej niż w całej pierwszej rundzie. Na wiosnę Łączanie ograli Sokół Wola (5-0), MK Górnika Katowice (2-0) oraz Piasta Nowy Bieruń (3-2). Minimalne porażki ponieśli natomiast z Pogonią Imielin (2-3) i AKS-em Mikołów (0-1). Najlepszym strzelcem drużyny jest napastnik Rafał Klaja (7 goli).
 
Metamorfoza Łączan to przede wszystkim efekt zimowych ruchów transferowych. W przerwie między rozgrywakami zespół pozyskał aż 5 nowych graczy. Co ciekawe większość  posiłków przyszło z oddalonej o spory kawałek drogi Małopolski. Z Orła Iwanowice pozyskano Jakuba Adamskiego, Michała Kaszowskiego, oraz Sebastiana Leśkę, natomiast z LKS-u Jawiszowice – Patryka Krygiera. Warto również wspomnieć o przyjsciu Sebastiana Smolarza, który wczesniej występował w rezerwach IV-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała.
 
Poprzedni mecz obu zespołów na jesień zakończył się dosyć gładkim zwyciestwme  Podlesianki. Nasz zespół zwyciężył 3-0 po dwóch bramkach Radosława Kaczmarczyka i jednej Szymona Nowaka. Skrót z tego spotkania <TUTAJ>.

Po raz ostatni na stadionie przy ul. Turystycznej w Łące graliśmy w I rundzie sezonu 2017/2018 i wtedy padł hokejowy wynik 3-3. Gole dla nas zdobywali: Mateusz Drzymała, Adam Zajac i Radosława Kaczmarczyk, natmoast dla LKS-u – dwie Rafał Klaja oraz Kacper Przybyłko. Skrót <TUTAJ>

Podlesianka nie może nawet na chwilę zwolnić tempa, gdyż na tą chwile praktyczne pewnym jest i w walce o prymat decydowac może nawet najmniejsze potknięcie. Nasi zawodnicy muszą każdy mecz rozgrywac na 100% swoich możliwości i zaangażowania. Z pewnością nasz najbliższy rywal pokazał, iż nawet z najsilniejszymi rywalami w tej rundzie potrafił nawiązać wyrównaną walkę, więc szykujemy się na napradę trudną przeprawę. Wierzymy jednak, że cięzką pracą, dyscypliną taktyczną i ogromnym zangażowaniem, wywalczymy bardzo potrzebne nam 3 punkty! 
 
Zachecamy naszych kibiców by wybrali się na ten ciekawy wyjazd. Wasze wsparcie z pewnością bardzo się przyda! 

 


21 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

20.04.2019r. godz. 11.00, Stadion im. Czesława Czerwionki, ul. Turystyczna 21 , Łąka (k. Pszczyny)

LKS Łąka – LGKS 38 Podlesianka

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak