Oszczędzanie amunicji: Podlesianka – Piast Bieruń Nowy 2-1

27 kwietnia 2019 Wyłączono przez Admin2

22 kolejka ligowa to domowy pojedynek  z Piastem Nowy Bieruń. Choć Piast nie punktuje w tej rundzie za regularnie, to ten fakt z pewnością wcale nie zapowiadał łatwego spotkania, gdyż to rywal bardzo ambitny i waleczny. Do meczu podchodziliśmy również  bez pauzujacych za kartki Brehmera i Żemły, oraz Widenki.

Pierwsza połowa to typowe piłkarskie szachy. Zespół Piasta wycofany praktycznie w całości na własnej połowie i mądrze murujący dostępu do własnej bramki. Próby ofensywne z ich strony to długie piłki na Rzepę, który dwoił się i troił by uprzykrzyć życie naszym defensorom.

Pierwszą dobrą okazje mamy dopiero w 27 minucie gry. Colik rozprowadza akcję, zagrywa do Rosińskiego, który puszcza piłkę między nogami przewracającego się obrońcy i w dobrej sytuacji znajduje się Kaczmarczyk, który uderza jednak obok bliższego słupka.

Trzy minuty później ma miejsce  jedyna groźna sytuacja Piasta. J.Cecuga wypuszcza bokiem pola karnego Mrowca, którzy strzela z dosyć ostrego kąta, ale dobrze zbija piłkę na róg Tomanek.

W 38 minucie z prawego skrzydla dośrodkowuje Kubacki, piłkę lekko trąca obrońca i spada ona na przedpole skąd strzał z prawej nogi oddaje Adam Zajac. Piłka nieprzyjemnie kozłuje tuz przed rękami rzucającego się Brandysa i wpada do siatki! Wychodzimy na prowadzenie, które utrzymuje się do końca pierwszej części gry.

Po zmianie stron pierwsza dobra okazja dla Podlesianki to kąśliwe dochodzące dośrodkowanie Zająca, które mija niewiele dalszy słupek bramki Brandysa. Chwilę później strzału z pola karnego próbował Rosiński, ale bramkarz poradził sobie ze strzałem naszego pomocnika.

W 60 minucie prostopadłą piłką wypuszcza Kaczmarczyka – Rosiński, ale próba lobowania ląduje nad poprzeczką.

W 62 i mamy dwie bardzo podobne okazje. Wyśmienite dośrodkowania z lewej strony posyła Zając, a atakującemu piłkę Rosińskiemu brakuje trochę  szczęścia i w obu szansach uderza sytuacyjnie obok bramki.

Pięć minut później mamy kolejną okazję z gatunku 100 procentowych. Ładna akcja zespołowa kończy się fenomenalną piętką Nowotnika, po której sam na sam wychodzi Colik, ale w doskonałej sytuacji uderza w poprzeczkę.

W 73 minucie prawą stroną na pełnej dynamice ogrywa Kachela – Kubacki, który wykłada piłkę do Rosińskiego, tego jednak szybko osaczają obrońcy i nie udaje się wykończyć akcji.

W 83 minucie domykamy wynik, bo jednobramkowe prowadzenie zawsze jest niebezpieczne. Na lewej stronie Kaczmarczyk ogrywa Włocha i miękko dośrodkowuje w pole karne, skąd ładnym technicznym strzałem z powietrza częstuje bramkarza Adam Zając i zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu!

Kilka chwil później dokładną długą piłką obsługuje Witasa – Kaczmarczyk. Nasz obrońca wpada w pole karne i uderza na bramkę, ale udaną interwencją popisuje się Brandys.

Ostatnia nasza szansa na gola ma miejsce w 43 minucie, kiedy po rajdzie prawą stroną Kubacki wykłada piłkę w tył do Kaczmarczyka, który strzela mocno po krótkim słupku, ale intuicyjnie broni piłkę golkiper Piasta.

W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry, na skraju pola karnego w dosyć niegroźnej sytuacji wślizg na piłkę, częściowo przez nogę Walkiewicza wykonuje młody Pogrzeba i sędzia trochę kontrowersyjnie dyktuje jedenastką, którą na gola zamienia Jakub Rzepa ustalając wynik meczu na 2-1.

Ostatecznie wygrywamy, osiągając nie tylko bardzo ważne zwycięstwo, ale też wykonując wszystkie założenia taktyczno-motoryczne przed arcyważnym meczem z AKS-em Mikołów. Meldujemy Zespół w każdym swoim calu gotowy jest na to ambitne wyzwanie!

Niebawem będziemy informować o wszystkich szczegółach związanych z tym meczem. Przypominamy, iż odbędzie się on w najbliższą środę o godzinie 17.00 na stadionie Podlesianki.