Trampkarze Podlesianki wskoczyli na lidera!

Trampkarze Podlesianki wskoczyli na lidera!

14 maja 2019 Wyłączono przez Admin2

Na koniec sezonu jesiennego nasi Trampkarze rocznika 2004-2005 uplasowali się na ostatnim miejscu w tabeli. Trener Stanisław Gaża nie załamywał jednak rąk i po ciężko przepracowanej zimie, a także sumiennym treningom w trakcie rundy wiosennej, zespół po niedzielnym zwycięstwie 2-1 z MKS-em Mysłowice wyszedł na pierwsze miejsce tabeli rozgrywkowej!  

Dla uściślenia dodajmy, iż obecna forma rozgrywek juniorskich nakazuje rozgrywanie dwóch oddzielnych sezonów w każdej rundzie rozgrywkowej.  W przypadku zajęcia pierwszego miejsca na koniec obecnych rozgrywek drużyna awansowałby do III ligi!

Drużyna naszych trampkarzy doskonale radzi sobie w ligowej rywalizacji, a jak zapewnia nas Trener, dobre wyniki jego drużyny nie są żadną metamorfozą, tylko efektem ciężkiej pracy na treningach i ogromnego zaangażowania.

Obecnie jest to nasza najstarsza grupa młodzieżowa, dlatego bardzo nas cieszy ich progres, gdyż w kontekście najbliższego roku kilku najbardziej wyróżniających się zawodników, może otrzymać swoje szanse w Pierwszym Zespole. Obecne przepisy pozwalają na seniorski występ od 15 roku życia.

W bieżących rozgrywkach zespół zdobył już 26 goli, a najlepszymi strzelcami są Dominik Włosik (10 goli) oraz Michał Bednarski (8 goli). Jako ciekawostkę podajmy również, iż w zespole oficjalnie występuje jedyna piłkarka Podlesianki – Justyna Kopańska.

Na koniec warto zaznaczyć, iż Trener Stanisław Gaża przebywa obecnie na kursie trenerskim UEFA A, dzięki czemu niebawem będzie on w naszym klubie trzecim szkoleniowcem o tak wysokich kwalifikacjach.  

Tabela po 6 kolejkach. IV Liga Okręgowa Katowice. Trampkarz C1