Kolejna kanonada! LKS Studzienice – Podlesianka 2-7

Kolejna kanonada! LKS Studzienice – Podlesianka 2-7

2 czerwca 2019 Wyłączono przez Admin2

28 kolejka ligowa to wyjazdowy pojedynek naszego zespołu z LKS-em Studzienice.

Zespół beniaminka, to ekipa dosyć nieobliczalna i bardzo silna w ofensywie. Czy udało nam się wywieźć punkty z tego ciężkiego terenu? Przeczytacie oczywiście w relacji!

Od początku ruszamy na naszych rywali i zamykamy ich na własnej połwie. Na efekty oblężenia nie trzeba było długo czekać. Już w 4 minucie Rosiński zagrywa w uliczkę do Dawida Colika, a ten mimo asysty dwóch obrońców pokonuje dobrze znanego przy Sołtysiej – Michała Woźnicę i wychodzimy na prowadzenie!

W 7 minucie konstruujemy bardzo ładną akcję zespołową. Piłka trafia do Kubackiego na lewe skrzydło, który dośrodkowuje, piłkę lekko trąca obrońca i dobiega do niej Brehmer, który mocnym strzałem z lewej nogi nie daje szans golkiperowi i podwyższa prowadzenie!  

Atakowaliśmy dalej i chwilę później w ładną akcję indywidualną wchodzi P.Żemła, lecz jego soczysty strzał przechodzi nad poprzeczką. Kolejna okazja to 14 minuta i ładna miękka piłka za linię obrony Nowotnika do Kubackiego, ale udaną wybiegiem ratuje sytuacje Woźnica. Kilka minut później kolejna składna akcja zespołowa kończy się mocnym strzałem Rosińskiego, który trafia jednak w dobrze ustawionego bramkarza.

W 25 minucie po raz pierwszy groźnie atakują goście, a konkretnie B.Janosz, który uderza bardzo mocno, lecz minimalnie obok spojenia bramki strzeżonej przez Tomanka.

W odpowiedzi Renner posyła długą piłkę do Rosińskiego, który zagrywa głową do wychodzącego sam na sam Kaczmarczyka, ten jednak lobuje nie tylko bramkarza, ale też samą bramkę. Dwie minuty później „Kaczi” rewanżuje się „Rosie” prostopadłą piłką, ale kapitalnie sytuacje sam na sam broni Woźnica.

W 37 minucie miękko za linię obrony zagrywa Kubacki, piłkę przejmuje Rosiński, który przerzuca wychodzącego bramkarza i prowadzimy już 3-0!

Minęło 5 minut a już mamy kolejnego gola. Kaczmarczyk rzuca piłkę do wybiegającego za linię obrony Nowotnika, a ten w sytuacji sam na sam faulowany jest przez obrońcę i sędzia bez wahania wskazuje na „wapno”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego jest Marcin Rosiński!

Tuż przed przerwą gospodarze mają swoją akcję bramkową. W.Janosz zagrywa do M.Żemły i drugi z nich mimo ofiarnej interwencji Tomanka i Rennera, pewnym strzałem zdobywa gola na 1-4.

Na przerwę schodzimy z lekkim niedosytem, bo jednak gra „na zero” zawsze jest dużym priorytetem w naszych założeniach.

Po zmianie stron atakujemy, ale pierwsza dobrą okazję mają Studzienice. W. Janosz zagrywa do M.Żemły, a najlepszy snajper swojej drużyny trafia z ostrego kąta w poprzeczkę.

W 53 postraszył naszych rywali P. Żemła, ale po raz drugi uderza minimalnie nad poprzeczką.

3 minuty później już punktujemy. Z lewej strony zagrywa wzdłuż pola karnego Kaczmarczyk, piłkę przejmuje Rosiński, który w efektowny sposób ogrywa J.Tomaszczyka i pakuje piłkę do bramki LKS-u! Hattrick naszego zawodnika!

W 60 minucie Nowotnik zagrywa do Kubackiego, który uderza niewiele obok dalszego słupka bramki. Podobnie było w przypadku Kaczmarczyka, który kilka chwil później finalizował bardzo ładna akcję zespołową naszej drużyny.

W 66 minucie rzut wolny z 20 metrów mają gospodarze. Mocno uderza z prostego podbicia Furtok, ale stojący w murze Renner dotyka lecącej piłki ręką i sędzia dyktuje rzut karny, który na bramkę zamienia Mateusz Żemła.

W 75 minucie sprzed pola karnego gospodarzy uderza Zając, a piłka rykoszetem trafia do naszego Żemły, czyli Przemysława, który pewnie pokonuje bramkarza i zdobywa gola na 6-2!

W kolejnych minutach zamykamy zespołu ze Studzienic w hokejowym zamku i ostrzeliwujemy ostro ich bramkę. Aż trzy szansę miał Rosiński, ale w każdym z przypadków brakowało niewiele by piłka wpadła do bramki. Na szczęście czwarta próba już jest udana. W 85 minucie dośrodkowuje Kubacki, a „Rosa” wbija piłkę do bramki i zdobywa swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu!

W ostatnich minutach blisko gola był jeszcze Zajac po dośrodkowaniu z prawej strony Kiełbowicza, potem po ładnej prostopadłej piłce Brehmera na czysto wyszedł Kubacki, a dobitki próbował jescze Kaczmarczyk.

Chwilę później kotłowało się pod bramką gospodarzy jeszcze bardziej. Po kornerze Zająca najpierw próbuje głową Nowak, dobija Kiełbowicz, Renner uderza minimalnie obok bramki, a na końcu płaski strzał Zająca z najwyższym trudem broni Woźnica!

Ostatecznie po efektownym i dosyć otwartym meczu wygrywamy hokejowym wynikiem 7-2!  

Przed nami jeszcze tylko dwie kolejki, a najbliższy mecz to domowy pojedynek z Fortuną Wyry. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 17.00.

Serdecznie dziękujemy naszym kibicom za obecności i fantastyczny doping, a także sympatycznej drużynie ze Studzienic za grę fair, ciepłe przyjęcie i dobrą grę w ofensywie.


Protokół meczowy:

28 kolejka Klasy Okręgowej gr I

Sobota, 1 czerwca, godz. 17.00, ul. Bażantów, Studzienice

LKS Studzienice – LGKS 38 Podlesianka 2-7 (1-4)

0:1 Colik, 4 minuta (asysta Rosiński)

0:2 Brehmer, 7 minuta (asysta Kubacki)

0:3 Rosiński, 37 minuta (asysta Kubacki)

0:4 Rosiński, 42 minuta (rzut karny po faulu na Nowotniku)

1:4 M.Żemła, 45 minuta

1:5 Rosiński, 56 minuta (asysta Kaczmarczyk)

2:5 M.Żemła, 66 minuta (rzut karny)

2:6 P.Żemła, 75 minuta (asysta Zając)

2:7 Rosiński, 85 minuta (asysta Kubacki)

Sędziował: Michał Ficiński (Sosnowiec)

Studzienice: Woźnica – J.Tomaszczyk (c), M.Tomaszczyk, Furtok, Grzechnik – Galoch (55. Nowok), Marcin Janosz, B.Janosz (50. Nowak), Kumor (50. Mariusz Janosz), W.Janosz – M.Żemła (85. P.Janosz). Trener Tomasz MALCHAREK

Rezerwa: Pilar, Wybrańczyk, Węglarz

PODLESIANKA: Tomanek – Żemła (77. Kiełbowicz), Nawrot, Renner, Widenka (46. Witas)  – Kubacki, Brehmer (c), Colik (55. Nowak), Rosiński (62. Zając), Nowotnik (62. Zając) – Kaczmarczyk. Trener Damian OSTROWSKI

Rezerwa: Urbacz, Mueller, Pogrzeba, 

Żółte kartki: Renner

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak