Pucharowa rozgrzewka. Przed meczem z Grunwaldem Ruda Śląska

Pucharowa rozgrzewka. Przed meczem z Grunwaldem Ruda Śląska

1 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

Zanim zaczniemy ligowe zmagania w nowej Klasie Okręgowej, czeka nas w najbliższą sobotę przetarcie w I rundzie podokręgowego Pucharu Polski. Jako zwycięzca minonej edycji podejmowani będziemy na stadionie w Halembie przez Grunwald Ruda Śląska.

Zespół Grunwaldu występuje w katowickiej Klasie A i w zeszłym sezonie zajął 2 miejsce w ligowej tabeli, ustępując na 4 punkty  Wawelowi Wirek. Podopieczni Trenera Michała Szyguły zdobyli w całych rozgrywkach 53 punkty, na które składało się 16 zwycięstw, 5 remisów i 3 porażki (Bilans bramkowy 68-27).  

Najlepszym strzelcem zespołu oraz całych rozgrywek A Klasy został Wojciech Jankowski , który zdobył aż 31 goli. Skład Grunwaldu opiera się w dużej mierze na młodych zdolnych zawodnikach, co potwierdza również zeszłosezonowy ranking PRO Junior, który na szczeblu swojej ligi wygrali właśnie Halembianie. W letnim okresie przygotowawczym do zespołu doszedł doświadczony napastnik Dariusz Kot, który z zespołem Grunwaldu grał jeszcze w dobrych III-ligowych czasach, a ostatnio był czołowym strzelcem w Iskrze Pszczyna.

Po raz ostatni zmierzyliśmy się z Grunwaldem w sezonie 2016/2017. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy 5-0 po trzech bramkach Kamila Szostka i dwóch Dariusza Kubackiego. Skrót z tego meczu <TUTAJ>. W rewanżu na stadionie w Halembie pokonaliśmy naszych rywali 6-0. Hattrcka zaliczył wtedy Adam Zając, dwa trafienia dorzucił Radosław Kaczmarczyk i jedno Dariusz Kubacki. Skrót <TUTAJ>  

Jeżeli chodzi o ekipę Trenera Damiana Ostrowskiego, to zespól powoli schodzi z bardzo mocnych obciążeń treningowych i  wchodzi w cykl bezpośredniego przygotowania startowego. Terminem granicznym jest pierwszy mecz ligowy, który odbędzie się 10 sierpnia. Choć traktujemy Puchar Polski bardzo poważnie, to z całą pewnością kadra, na jaką w Halembie postawi Trener, różnić się będzie dosyć mocno od tej „meczowej” , a sam pojedynek służyć będzie również doskonaleniu schematów na rozgrywki ligowe.

Przypomnijmy, iż na zwycięzce tego pojedynku czeka już w II rundzie zespół Orła Mokre. W przypadku awansu naszego zespołu, mecz odbędzie się na naszym stadionie dnia 20 sierpnia o godz. 18.00.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców, którzy stęsknili się już za meczami Podlesianki na ten niedaleki wyjazd !


I runda Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice

GKS Grunwald Ruda Śląska – LGKS 38 Podlesianka

Sobota, 3 sierpnia godz. 11.00, stadion Grunwaldu, ul. Kłodnicka 54, Ruda Śl. – Halemba

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak