Nareszcie w domu! Przed meczem z Niwami Brudzowice

Nareszcie w domu! Przed meczem z Niwami Brudzowice

15 sierpnia 2019 Wyłączono przez Admin2

 

Choć 2 kolejka ligowa już została zainaugurowana meczem pomiędzy Naprzodem Lipiny a MKS-em Siemianowiczanka (2-1), to nasz zespół swój pojedynek rozegra klasycznie, czyli w sobotę o godzinie 17.00. Naszym rywalem będzie drużyna Niw Brudzowice. 

Niwy Brudzowice to tegoroczny beniaminek  Klasy Okręgowej. Niwy w zeszłym sezonie wygrały rozgrywki bardzo mocnej Klasy A w podokręgu Sosnowiec. Gracze prowadzeni przez Trenera Sebastiana Gzyla zdobyli imponująca liczbę 82 punktów, na które składało się 27 zwycięstw, 1 remis i 2 porażki (bilans bramkowy 126-33).

Beniaminek nie wystartował udanie w nowym sezonie, gdyż przegrał u siebie w inauguracyjnym spotkaniu 0-3 z drużyną Górnika Wojkowice. Z pewnością nie ma się co sugerować pierwszym meczem zespołu z Brudzowic, gdyż jest to ekipa posiadająca w swoich szeregach dobrych i doświadczonych zawodników. Najważniejszym graczem w talii Trenera Gzyla jest na pewno Bartłomiej Kędzierski, który ma swoim CV epizod w I-ligowym GKS-ie Katowice, a w zeszłym sezonie zdobył na poziomie Klasy A aż 42 gole. Warto wspomnieć, iż w Niwach grają również Rafał Sadowski (m.in Wigry Suwałki, GKS Katowice, Zagłębie Sosnowiec czy Polonia Bytom) oraz Patryk Stemplewski (m.in Zagłębie Sosnowiec, czy III-ligowy BKS Stal Bielsko-Biała i Przebój Wolbrom). Na środku pomocy występuje Dawid Marek, który w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014 bronił barw Podlesianki na szczeblu IV-ligi (14 występów, 3 gole).

Będzie to pierwszy oficjalny pojedynek pomiędzy oboma zespołami w historii. 

Jeżeli chodzi o drużynę Podlesianki, to tym razem Trener Damian Ostrowski powinien być już zdecydowanie bardziej „uzbrojony” niż na inauguracyjny pojedynek z AKS-em Niwka. Do treningów wrócił nie tylko najbardziej doświadczony Seweryn Gancarczyk, ale również Bartosz Witas i Szymon Nowak. Jedyny gracz, który nie będzie jeszcze brany pod uwagę to Marcin Nawrot, który ciągle nadrabia dystans do reszty zespołu treningami indywidualnymi po kontuzji stopy.  

Na własny stadion wracamy po ponad 2 miesięcznej przerwie. Jesteśmy ciekawi czy kibice naszego zespołu są stęsknieni za meczami ligowymi w wykonaniu piłkarzy Podlesianki i czy swoją frekwencją nawiążą do niesamowitych liczb, które notowaliśmy na trybunach w poprzednim sezonie. 

Informujemy, iż bilet – cegiełka na mecz ligowy Podlesianki w dalszym ciągu kosztuje 5 złotych. Z opłaty zwolnione są kobiety i dzieci. Podczas spotkania nabyć można karnet na wszystkie domowe mecze naszego zespołu w cenie 35 złotych. 

Serdecznie zapraszamy fanów i sympatyków obydwu zespołów! 


2 kolejka Klasy Okręgowej gr. I

17.08.2019r. (sobota), godz. 17.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – KS Niwy Brudzowice

 

foto: Slaskisport.tv/Kamil Drzeniek