Przed meczem ze Źródłem Kromołów

Przed meczem ze Źródłem Kromołów

25 października 2019 Wyłączono przez Admin2

Po dwóch wyjazdach z rzędu wreszcie w ramach 13 kolejki ligowej wracamy na stadion przy Sołtysiej, a nasz zespół w najbliższą sobotę podejmie Źródło Kromołów.

Nasi rywale zajmują obecnie 16 miejsce w ligowej tabeli, zdobywszy do tej pory 7 punktów (1 zwycięstwo, 4 remisy, 7 porażek, bilans bramek 17-29). Grającym trenerem zespołu jest Bogdan Szadkowski, natomiast najlepszym strzelcem Sebastian Radosz (8 goli). W zeszłym sezonie Źródło, jako beniaminek Klasy Okręgowej zajęło w dawnej IV grupie – 9 miejsce w tabeli.
 
Jeżeli chodzi o historię wzajemnych pojedynków to obecny sezon jest trzecim, kiedy rywalizujemy w jednej lidze z zespołem spod Zawiercia. Po raz pierwszy spotkaliśmy się w sezonie 2002/2003. Gracze z Kromołowa zajęli wówczas pierwsze miejsce w tabeli i awansowali do IV ligi, Podlesianka natomiast była w tabeli na drugim miejscu. Sezon 2009/2010 to spadek Źródła do Klasy A i ostatnie miejsce w ligowej tabeli z zaledwie 4 punktami. Podlesie zajęło 11 miejsce i w tamtym sezonie wygrało dwukrotnie ze Źródłem w stosunku 5-0 i 6-0.
 
Zespół Trenera Damiana Ostrowskiego, choć trapiena od dłuższego ogromnymi problemami kadrowymi, nie zakłada innego scenariusza, niż walka na całego o pełną pulę. Na pewno dorobek punktowy Kromołowiani nie odpowiada ich obecnym możliwością, gdyż z całą pewnością mają drużynę mocniejsza niż wskazuje na to tabela. Mecz nie będzie należeć do łatwych, więc potrzeba absolutnej mobilizacji i perfekcyjnej realizacji założeń taktycznych.
 
Zapowiada się piękna słoneczna pogoda, więc to idealny moment by zajrzeć jutro na stadion przy ul. Sołtysiej!
 

13 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV
26.10.2019r. (sobota), godz. 14.30, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – LKS Źródło Kromołów
 
foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak