Sparing: Podlesianka – Unia Kosztowy 3-5

Sparing: Podlesianka – Unia Kosztowy 3-5

1 lutego 2020 Wyłączono przez Admin2

Pierwszy tegoroczny sparing zimowy rozgrywaliśmy z bardzo mocnym zespołem Unii Kosztowy. Nasi rywale zajmują po rundzie jesiennej drugie miejsce w ligowej tabeli rozgrywek IV Ligi grupy I i mają realne szanse na włączenie się do walki o awans do III Ligi. 

Trener Damian Ostrowski od samego początku zimowego sparowania musiał mierzyć się z problemami kadrowymi. Głównie z przyczyn zdrowotnych w meczu nie mogli zagrać: Marcin Rosiński, Dariusz Kubacki, Marcin Widenka, Bartosz Witas, Jakub Rzepa, Michał Pogrzeba, Piotr Kania i Jakub Krzyżowski. Wolne otrzymała równiez dwójka młodych bramkarzy – Oskar Wróbel i Rafał Starczewski. Pierwszy raz po półrocznej przerwie na grę w Rekordzie Bielsko-Biała zagrał natomiast Bartosz Nowotnik, oraz promowany z rezerw 17-letni Kacper Zalewski. 

W minionym tygodniu testowanych było 3 zawodników, ale Sztab nie zdecydował się na sprawdzenie ich w sparingu i graczom podziękowano za dalsze testy. W przyszłym tygodniu pojawić się ma na testach jeszcze jeden zawodnik pochodzacy z Anglii. 

Pierwsza częsc gry toczona była pod dyktando bardzo mocnej personalnie Unii, lecz nasz zespół mądrze się bronił. W kilku przypadkach świetnie interweniował nasz bramkarz – Artur Tomanek. Przy stanie 0-0, mieliśmy doskonałą okazję na wyjscie na prowadzenie, kiedy w sytyacji sam na sam Radosław Kaczmarczyk uderzył w poprzeczkę. Niestety w ostatnich 10 minutach Unia wykorzystała trzy kardynalne błędy indywidualne naszych zawodników i na przerwę zeszła z trzy bramkowym prowadzeniem. 

W przerwie Trener Damian Ostrowski przeporwadził w składzie kilka korekt i na drugą połowę wyszliśmy z zupełniem innym nastawieniem. Całe 45 minut ostro napieraliśmy na Unię, która cołnęła się do głębokiej defenswy. Sytuacji pod bramką Unii mieliśmy co niemiara i aż trzykrotnie znajdowaliśmy drogę do ich bramki. Najpierw kapitalne dośrodkowanie Gancarczyka na bramkę plasowanym strzałem zamienia Bartosz Nowotnik, potem zagranie Kaczmarczyka trafia do Seweryna Gancarczyka, który potężnym strzałem z woleja „ściąga pajęczynę” z bramki Unii Kosztowy. Ostatni gol dla naszego zespołu pada po dograniu Nowotnika, który wykłada piłkę Radosławowi Kaczmarczykowi. 

Niestety nie unikamy błędów również i w drugiej czesci gry. Dwukrotnie podanie naszego bramkarza Pawła Świętka przechwytuje napastnik Unii i zdobywa dwa gole. 

Najważniejszym faktem jest, ze mogliśmy się sprawdzić z bardzo mocnym zespołem, który umiejętnosciami przerasta naszych ligowych rywali. W meczu mieliśmy kilka złych momentów, ale również naprawdę sporo tych dobrych. Ważnym był rónież aspekt motoryczny, który zrealizowany został przez zespół w pełnym zakresie. 

W najbliższą środę poprzeczka sparingowa idzie jeszcze wyżej, gdyż w Bytomiu podejmowac nas będzie lider IV Ligi gr. I – Szombierki Bytom. Początek meczu o godz. 18.30. 


 Sparing zimowy nr 1

01.02.2020, boisko boczne Stadionu Śląskiego, godz. 10.00

LGKS 38 Podlesianka – Unia Kosztowy  3-5 (0-3)

bramki: Nowotnik, Gancarczyk, Kaczmarczyk 

Skład: Tomanek (Świętek), Pasieka (Zalewski), Renner, Nowak, Stachoń, Brehmer, Gancarczyk, Dzrewiecki (Nawrot), Zając (Żemła), Nowotnik, Kaczmarczyk