Liga na start! Zaczynamy z Naprzodem Lipiny!

Liga na start! Zaczynamy z Naprzodem Lipiny!

23 lipca 2020 Wyłączono przez Admin2

Po prawie 8 miesiącach przerwy ruszają wreszcie rozgrywki Klasy Okręgowej! Po przymusowej przerwie, bardzo solidnym okresie przygotowawczym i kilku naprawdę ciekawych wzmocnieniach, nasz zespół w inauguracyjnym meczu zmierzy się na wyjeździe z zespołem Naprzodu Lipiny.

Zespół z Lipin, to drużyna bardzo zasłużona dla historii piłki nożnej na Górnym Śląsku. Przez 12 sezonów występowała na drugim szczeblu rozgrywkowym w kraju, a w latach 1960-1961 do wielkiej kariery trenerskiej startował ze Świętochłowickiego klubu sam Antoni Piechniczek.

Obecnie jest to zespół balansujący od pewnego czasu między Klasą Okręgową a Klasą A. Sezon 2019/2020 Naprzód zakończył na miejscu spadkowym, jednak jak wiadomo, ostatecznie po awaryjnym zakończeniu sezonu w połowie rozgrywek, relegacje do niższych lig nie zostały uznane i Świętochłowiczanie w dalszym ciągu mogą występować w rozgrywkach popularnej „Okręgówki”

Mimo 15 lokaty, zespól prowadzony przez byłego piłkarza Ruchu Chorzów czy GKS-u Bełchatów – Grzegorza Wagnera – postrzegany był w minionych rozgrywkach, jako ekipa bardzo dobrze zorganizowana, mogąca napsuć krwi zdecydowanie wyżej notowanym rywalom. Można było nawet ich określić mianem postrachu faworytów, na co dowodem są tak dobre wyniki jak zwycięstwo 3-1 z Górnikiem Wojkowice, 2-1 z Tęczą Błędów, czy 2-1 z Siemianowiczanką.

Nasz zespół w meczu na Sołtysiej również nie miał łatwej przeprawy z Naprzodem. Wygraliśmy wtedy 2-1 po bramkach Radosława Kaczmarczyka i Przemysława Żemły. Gola dla gości zdobył Mariusz Lux, który razem z Dawidem Pawlakiem był najlepszym strzelcem Naprzodu w lidze (po 4 gole).

Skrót z tego spotkania obejrzeć można <TUTAJ>

Jeżeli chodzi o nasz zespół, to wszystko wskazuje na to, iż do spotkania podejdziemy w pełnym zestawieniu personalnym, co oznacza, iż Trener Damian Ostrowski, z 24 osobowej szerokiej kadry wybrać będzie musiał meczową 18-tkę!


1 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (podogrupa Katowice)

25.07.2020r. (sobota), godz. 17.00, stadion im. Ryszarda Pieca, ul. Łagiewnicka 81, Świętochłowice – Lipiny

ŚKS Naprzód Lipiny – LGKS 38 Podlesianka