Przed meczem z Pogonią Imielin

Przed meczem z Pogonią Imielin

27 sierpnia 2020 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą sobotę rozpoczynamy 6 serię ligowych zmagań. W jej ramach nasz zespół podejmować będzie na własnym stadionie ekipę Pogoni Imielin. Choć to dopiero początek rozgrywek, a oba zespoły nie rozegrały z przyczyn epidemicznych wszystkich swoich spotkań, to warto zaznaczyć, iż zarówno Podlesianka jak i Pogoń Imielin wygrały swoje wszystkie dotychczasowe spotkania. W przypadku graczy z Imielina są to 3 zwycięstwa ligowe (4-2 z Wawelem Wirek, 3-0 z Siemianowiczanką i 3-1 z Uranią Ruda Śląska) i 2 pucharowe (6-0 z drugim zespołem Górnika 09 Mysłowice  i 6-1 z UKS-em Szopienice)  

Najlepszym strzelcem Imielina jest Michał Gadaj, który zdobył w lidze dotychczas 4 gole.

Jeżeli chodzi o najnowszą historię pojedynków obu zespołów, to w ostatnich latach jest ona dosyć bogata. Z Pogonią rywalizowaliśmy w latach 2007-2010 i 2015-2019. Bilans tych spotkań to 7 zwycięstw Podlesianki, 4 remisy i 4 zwycięstwa naszych rywali. Bilans bramkowy to 34:23 na naszą korzyść. Dwukrotnie również natrafialiśmy na siebie w rozgrywkach Pucharu Polski. Oba mecze wygraliśmy, choć drugie z nich bez gry, ponieważ zakończyło się walkowerem na korzyść Podlesianki.

Zespół Pogoni to doświadczona drużyna, mająca w składzie naprawdę dobrych i uznanych zawodników. Wydawać się może, iż dotychczasowe wyniki naszych przeciwników, sprawią, iż na Sołtysią przyjadą walczyć o pełna pulę, co na pewno dodało by rywalizacji sporego kolorytu.  Jakkolwiek rywale nie podejdą do spotkania – czy to defensywnie czy ofensywnie , to z całą pewnością nasz zespól musi być przygotowany na bardzo ciężkie spotkanie, w którym by osiągnąć korzystny rezultat, włożyć trzeba będzie maksimum umiejętności i zaangażowania!

Bardzo liczymy na wsparcie z trybun, które zawsze dodaje naszym zawodnikom ogromnych skrzydeł!


6 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (podogrupa Katowice)

29.08.2020r. (sobota), godz. 17.00, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowic

LGKS 38 Podlesianka – LKS Pogoń Imielin

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak