Kolejne zwycięstwo! Podlesianka – Pogoń Imielin 4-2

30 sierpnia 2020 Wyłączono przez Admin2

Mecz z Pogonią Imielin w ramach 6 kolejki ligowej zapowiadał się nad wyraz ciekawie. Obie ekipy wygrały wszystkie swoje dotychczasowe spotkania i pewnym było, iż passa przynajmniej jednego z tych zespołów w dniu dzisiejszym się skończy. Do kadry meczowej po jednym meczu absencji wrócili Dawid Colik i Marcin Nawrot, natomiast brakowało tylko Adama Zająca.

Pierwsze minuty to bardzo dobra gra naszego zespołu, który  dominuje i stwarza sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych. W 3 minucie strzelamy gola, ale Rosiński według sędziego jest na minimalnym spalonym i trafienie nie jest zaliczone. Chwilę później Kędzierski kapitalnie ogrywa w polu karnym Żmudę, ale w dobrej sytuacji fatalnie pudłuje.

Na potwierdzenie przewagi czekamy do 7 minuty. Doskonałą klepkę wymieniają ze sobą Nowotnik z Colikiem, a pierwszy  niuch wychodzi na czystą pozycję i pewnym, mierzonym strzałem w dalszy róg zdobywa gola na 1-0!

W 11 minucie Colik zagrywa prostopadłą piłkę do Kędzierskiego, który w bardzo dobrej sytuacji przenosi piłkę strzałem nad bramką. Szkoda, bo drugi gol w taki krótkim odstępie czasu pewnie ustawił by już dalsze losy spotkania.

Tak się jednak nie stało, a rywale zaczęli czuć większą pewność siebie i gra stała się bardziej wyrównana. Odpowiedź Pogoni to 15 minuta, kiedy miękką piłkę rzuca w pole karne Gadaj, dynamicznym wejściem trąca ją Turczyński a piłka ostatecznie uderza w słupek i wychodzi w pole.

Kilka minut później sytuacja mam miejsce pod polem karnym gości. Dorzuca Gancarczyk, głową uderza Kaczmarczyk – niestety tylko w boczną siatkę. Kolejna okazja należy również do Kaczmarczyka, który po prostopadłej piłce zostaje uprzedzony przez pewnie wychodzącego z bramki Iwaniuka.

W 25 minucie świetną okazję mają goście, lecz główkujący po dośrodkowaniu z lewej strony Koster nie trafia w światło bramki.

W 40 minucie dośrodkowuje z prawej strony Pieniążek, Tomanek niestety źle oblicza lot piłki i Turczyński trafia głową do pustej bramki. Goście wyrównują!

Na przerwę schodzimy z remisem 1-1, a że nie był to dla nas wynik marzeń, to w szatni Trener decyduje się na męską i ostrą rozmowę z zawodnikami.

Po zmienia stron widać było, iż zawodnicy Podlesianki wyszli z mocną chęcią poprawy wyniku. Wyjść na prowadzenie powinniśmy już w 51 minucie, ale po kapitalnej prostopadłej piłce Kaczmarczyka, nie mający dziś chyba swojego dnia Kędzierski, uderza w sytuacji sam na sam obok słupka.

Na szczęście na skuteczne wykończenie naszego zespołu nie przyszło nam długo czekać. W 56 minucie Colik wypuszcza w polu karnym Rosińskiego, a ten przytomnie zauważa na środku pola karnego Kaczmarczyka, który ze stoickim spokojem pakuje piłkę do bramki rywala! Mamy 2-1!

Po zdobyciu gola nasze ataki nie ustawały, a „ogień” w polu karnym Pogoni palił się dosyć często. Najlepsza okazja to 70 minuta, w której to Kaczmaryczk wykłada piłkę do Colika, ale strzał doskonałą intuicyjną interwencją broni Iwaniuk.

W 78 minucie Kędzierski wypuszcza w polu karnym prawą stroną Żemłę, a nasz obrońca zagrywa zwrotną piłkę, która sprytnie przepuszcza Rosiński, dzięki czemu egzekucji dokonuje niezawodny Kaczmarczyk i mamy już 3-1!

Kiedy wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty, goście przejmują w 82 minucie piłkę w naszym polu karnym. Odważnie mija obrońcę prawą stroną Gadaj i wystawia piłkę na 11 metr. Nie trafia w nią Pieniążek, ale zaraz za nim pojawia się Malina i pewnym strzałem zdobywa kontaktowego gola na 3-2!

Choć ostatnie minuty zapowiadały się nad wyraz nerwowe, to jednak okazało się, iż goście nie byli już w stanie tego dnia ponownie zrobić nam krzywdy, a akcje ofensywne toczyły się już jedynie pod bramką Pogoni

Dwukrotnie świetnie bronił Iwaniuk – najpierw strzał Kaczmarczyka, a chwile później kąśliwe uderzenie Rosińskiego. Ta dwójka była również obecna w akcji z 88 minuty, która ostatecznie zamknęła te spotkanie. Prawa stroną urywa się Kaczmarczyk, dogrywa do pola karnego do Rosińskiego, który pokonuje Iwaniuka i ustala wynik meczu na 4-2!

W ostatnich sekundach była szansa na podwyższenie wyniku. Uderza z powietrza Kaczmarczyk, bramkarz paruje przed siebie – idealnie na głowę nabiegającego Rzepy, który w doskonałej sytuacji uderza obok bramki. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Mecz przyniósł spodziewane emocje, a nasz zespół pokazał wysoką formę, choć niestety tylko fragmentami spotkania. Do poprawy jest szczególnie druga część pierwszej połowy. Pogoń okazała się bardzo wymagajacym rywalem i z całą pewnoscią walczyć będzie w dalszej części rozgrywek o grupę mistrzowską i o wysokie lakaty w naszej lidze.

Kolejne spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, kiedy w ramach II rundy Podokręgowego Pucharu Polski zagramy wyjazdowy pojedynek z Grunwaldem Ruda Śląska. Mecz planowany jest na godzinę 17.30.

6 kolejka Klasy Okręgowej gr IV (podgrupa Katowice)

Sobota, 29 sierpnia, godz. 17.00, Stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowice

LGKS 38 Podlesianka – Pogoń Imielin 4-2 (1-1)

1:0 Bartosz Nowotnik, 7 minuta (asysta Colik)

1:1 Antoni Turczyński, 40 minuta

2:1 Radosław Kaczmarczyk, 56 minuta (asysta Rosiński)

3:1 Radosław Kaczmarczyk, 78 minuta (asysta Żemła)

3:2 Andrzej Malina, 82 minuta

4:2 Marcin Rosiński 88 minuta (asysta Kaczmarczyk)

Sędziował: Robert Boruta (Katowice)

PODLESIANKA: Tomanek – Gancarczyk, Renner, Nowak (46. Nawrot), Żemła – Nowotnik, Brehmer (c) (80. Wojtynek), Colik, Rosiński, Kędzierski (81. Rzepa) – Kaczmarczyk. Trener Damian OSTROWSKI

Rezerwa: Owsiński, Drzewiecki, Pasieka, Witas,

POGOŃ: Iwanuk (c) – Koster (63. D.Cisoń), Pacwa, Malina, Bielawski (80. Szluzy), K.Cisoń (75. Polarz), Turczyński, Gadaj, Pieniążek, Żmuda, Keler. Trener Radosław ORŁOWSKI