Odrabiamy zaległości! Przed meczem z „Dwójką” GKS-u Katowice

Odrabiamy zaległości! Przed meczem z „Dwójką” GKS-u Katowice

14 września 2020 Wyłączono przez Admin2

W najbliższą środę po raz drugi z rzędu zagramy na własnym stadionie. Tym razem rywalizować będziemy w ramach zaległego spotkania 4 kolejki ligowej z rezerwami GKS-u Katowice.

„Dwójka” zespołu z ulicy Bukowej rozegrała dotychczas tylko 5 meczy, gdyż w pewnym momencie z powodu zagrożenia epidemicznego w ich zespole zawodnicy musieli udać się na ponad 2 tygodniową kwarantannę. Podopieczni Trenera Michała Chmielowca zajmują obecnie z 7 miejsce w ligowej tabeli, przy 8 zdobytych punktach. Najlepszym strzelcem zespołu jest z 4 golami Mateusz Flak.

Zespól oparty jest na młodych nastoletnich zawodnikach, wzmocnionych kilkoma bardziej doświadczonymi postaciami, takimi jak Kamil Cholerzyński czy Robert Nowak. Grę w 3 czy 4 lidze mają również w CV Szymon Małecki (Polonia Bytom i Ruch Radzionków) oraz wspomniany wcześniej Mateusz Flak (Unia Dąbrowa Górnicza), który w ostatnich spotkaniach wyrósł na lidera drugiej linii swojego zespołu, notując sporo asyst i goli.

Jeżeli chodzi o najświeższą historię wzajemnych pojedynków, to nie jest ona zbyt bogata. W Klasie Okręgowej występowaliśmy razem tylko w sezonie 2003/2004, kiedy dwukrotnie wygraliśmy (4-0 i 2-1), natomiast w latach 2013-2015, czterokrotnie spotkaliśmy się na poziomie IV Ligi. Bilans tych meczów to 1 zwycięstwo Podlesianki (2-1), 1 remis (2-2) i 2 porażki (1-2 i 2-5).

Choć oba zespoły mają stosunkowo mało czasu na regenerację, to jesteśmy pewni, ze w środowe popołudnie na boisku będzie ostra walka i kawał dobrego futbolu!

Ogromnie liczymy na wsparcie z trybun, które miejmy nadzieję poniosą naszych piłkarzy do jeszcze lepszej gry!


4 kolejka Klasy Okręgowej gr. IV (podogrupa Katowice) – mecz zaległy z dnia 15.08.2020

16.09.2020r. (środa), godz. 16.30, stadion Podlesianki, ul. Sołtysia 25, Katowic

LGKS 38 Podlesianka – GKS II Katowice