Z „Niebieskimi” o finał! Przed meczem z Ruchem Chorzów /mecz odwołany/

Z „Niebieskimi” o finał! Przed meczem z Ruchem Chorzów /mecz odwołany/

12 października 2020 Wyłączono przez Admin2

W dniu jutrzejszym Podlesiankę czeka arcyciekawy i arcytrudny pojedynek z zespołem Ruchu Chorzów.

Stawką spotkania jest nie tylko finał Podokregowego Pucharu Polski, ale przede wszystkim niesamowity prestiż. Nie trzeba chyba nikomu podkreślać jaką marką w skali polskiej piłki jest drużyna „Niebieskich”. To nie tylko obecny lider 3 Ligi grupy III, ale trzeci zespół w całej historii polskiej Ekstraklasy, 14-krotny Mistrz Polski i 3-krotny zdobywca Pucharu Polski.

Nie jest to nasze pierwsze starcie z ekipą Ruchu. W zeszłej edycji zmierzyliśmy się z nimi w historycznym pojedynku na poziomie ćwierćfinału i wtedy po niesamowicie emocjonującym meczu padł wynik 2-2, a losy meczu rozstrzygnęły się w rzutach karnych, gdzie o jedno trafienie lepsi byli gracze z Chorzowa, którzy wygrali 5-4. Mecz odbywał się na naszym stadionie.

Tym razem ze względu na problemy z organizacją i przyjmowaniem licznej grupy kibiców Ruchu, zespoły rywalizujące w pucharowych starciach z Ruchem, grają swoje mecze na wyjeździe. Niestety przez wgląd na eksploatację murawy na głównym stadionie Ruchu, mecz odbędzie się w alternatywnej lokalizacji – mianowicie na stadionie Wyzwolenia Choprzów przy ul. Lopmpy 10a w Chorzowie.

Mecz będzie biletowany i ze względów epidemicznych dostępnych będzie jedynie 200 miejsc. Szczegóły na temat zakupu biletów <TUTAJ>  


1/2 FINAŁ PUCHARU POLSKI (SZCZEBEL PODOKRĘGU KATOWICE)

13.10.2020, GODZINA 15.30, Stadion Wyzwolenie Chorzów, ul. Lompy 10a, Chorzów

KS RUCH CHORZÓW – LGKS 38 PODLESIANKA