Zakończenie treningów i plany na okres przygotowawczy

Zakończenie treningów i plany na okres przygotowawczy

12 grudnia 2020 Wyłączono przez Admin2

W dniu wczorajszym nasi piłkarze zakończyli okres roztrenowania i po raz ostatni odbyli treningi w roku 2020. Wolne od zajęc piłkarskich potrwa ponad miesiąc.  Trzytygodniowy okres po zakończeniu rozgrywek ligowych był bardzo owocny dla podopiecznych Damiana Ostrowskiego. Zawodnicy trenowali z dużym zaangażowaniem i prawie w pełnej frekwencji.

Najważniejszym aspektem tego okresu jest jednak praca poza treningami sztabu szkoleniowego i włodarzy klubu;

Choć kadra Podlesianki jest w obecnym sezonie bardzo mocna, wszyscy w klubie byli świadomi, iż grupa mistrzowska niesie za sobą wymagania dotychczas niespotykane na tym poziomie. Przede wszystkim chodzi o to, iż będzie to integralny dwurundowy sezon, składający się z tylko z 14 meczów ( dwie rundy po 7 spotkań rozgrywane w ciągu zaledwie 3 miesięcy).  Wszystkie zespoły grupy mistrzowskiej rozpoczną rozgrywki z zerowym kontem punktowym. 

Sezon mistrzowski wymagać będzie niesamowitego przygotowania motorycznego, opraz szerokiej i bardzo mocnej kadry zawodniczej.
 
W związku z tym, priorytetem było utrzymanie obecnej kadry i wzmocnienie jej o kolejne mocne ogniwa. Niesamowicie budującym jest fakt, iż cały trzon zespołu walczyć będzie dalej w naszych barwach na wiosnę. Choć trzeba wspomniec fakt, iż jeszcze w trakcie rozgrywek jesiennych nasz zespół doznał dwóch ubytków – 2-letnie zawieszenie dosiągło Jakuba Rzepę, a problemy zdrowotne Macieja Wojtynka.
 
Dzięki wytężonej pracy logistycznej całego naszego pionu sportowego  udało się zapewnić warunki do 3 bardzo mocnych i wartosciowych wzmocnień. Dwa z trzech ruchów transferowych są już praktycznie dograne, a zawodnicy ci trenowali już z nami w okresie roztrenowania, dzięki czemu potwierdził się fakt bardzo wysokiej jakości sportowej obu graczy. Ostatni strategiczny ruch transferowy planujemy wykonać jeszcze w tym roku, tak by od początku roku 2021 zając się tylko i wyłącznie przygotowaniem zespołu do rozgrywek. Oczywiście o pozyskaniu nowych zawodników poinformujemy w momencie, kiedy będą one już formalnie zatwierdzone. Pewnym jest również to, iż po kilkumiesięcznym rozbracie z futbolem w związku z ciężką kontuzją, operacją stopy, do treningów od nowego roku wróci nasz młody zdolny rozgrywajacy – Kacper Drzewiecki, który obecnie przechodzi ostatni etap rehabilitacji. 
 
Jeżeli chodzi o plany na okres przygotowawczy, to rozpocznie się on 19 stycznia. Tak jak w poprzednich dwóch okresach zimowych, Trener Ostrowski zaplanował w trakcie przygotowań 3 tygodniowy okres uderzeniowy, w którym trenować będziemy 4 razy w tygodniu, a w sobotę dodatkową jednostką będzie mecz sparingowy. Musimy mieć również na uwadze, iż czas na przygotowanie do grupy mistrzowskiej mamy aż do 27 marca, kiedy to najprawdopodobniej rozpoczną się te rozgrywki.
 
Wcześniej – 3 i 13 marca dogramy rundę zasadniczą (mecze z MK Katowice i Siemianowiczanką), choć spokojnie możemy zaznaczyć, iż mecze te będą raczej częścią planu na okres przygotowawczy, niż celem strategicznym, gdyż awans do grupy mistrzowskiej zapewniliśmy sobie już kawałek czasu temu. Oczywiście zadaniem na te dwa mecze w rozgrywkach rundy zasadniczej grupy katowickiej będzie, oprócz celów stricte szkoleniowych, utrzymanie pozycji lidera, do czego w przypadku zdobycia kompletu punktów przez Pogoń Imielin (Pogoń ma do rozegrania 3 trudne mecze) wystarczy nam 1 punkt. Oczywiście pomimo „roboczego” podejścia do tych spotkań nie odejdziemy od swojego DNA i w każdym z nich grać będziemy o pełną pulę.
 
Jeżeli chodzi o plany na zimowe sparingi to wyglądają one następująco:
 
30 styczeń – Wyzwolenie Chorzów

6 luty – Leśnik Kobiór

12 luty – Odra II Opole

20 luty – Orzeł Łękawica

27 luty – Stadion Śląski Chorzów U-18

 
Dokończenie sezonu zasadniczego podgrupy Katowice

6 marzec – MK Górnik Katowice (wyjazd)

13 marzec – MKS Siemianowiczanka (dom)

 

 Początek rozgrywek grupy mistrzowskiej: 27 marzec (14 kolejek do rozegrania)
 
Na dzień dzisziejszy znamy już wszytskich uczestników grupy mistrzowskiej z podogrupy sosnowieckiej. Są to:
  • Cyklon Rogoźnik 
  • Zagłębie II Sosnowiec
  • Tęcza Błędów 
  • Niwy Brudzowice

Z grupy katowickiej pewny awans mają: 

  • LGKS 38 Podlesianka 
  • Pogoń Imielin 

W grze o awans pozostają jeszcze 4 zespoły, z których ostatecznie awansować może tylko 2. Są to: 

  • Sparta Katowice (37 punktów i 3 mecze do rozegrania)
  • MK Górnik Katowice ( 33 punkty i 3 mecze do rozegrania)
  • GKS II Katowice (33 punkty i 2 mecze do rozegrania)
  • Górnik 09 Mysłowice (25 punktów i 4 mecze do rozegrania)

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak