Maciej Stachoń od stycznia ponownie w Podlesiance!

Maciej Stachoń od stycznia ponownie w Podlesiance!

18 grudnia 2020 Wyłączono przez Admin2

Jest nam bardzo miło poinformować, iż w rundzie wiosennej ponownie zobaczycie w naszych barwach dobrze znanego z występów przy Sołtysiej w zeszłym sezonie – Macieja Stachonia!

Umowa wypożyczenia podpisana z klubem UKS Szopienice wejdzie w życie od dnia 1 stycznia 2021. Obecnie zawodnik ten do końca bieżącego roku jest wypożyczony do 4 ligowego Śląska Świętochłowice, z którym zajął w rundzie jesiennej 11 miejsce.

Maciej Stachoń to 18–letni, bardzo uzdolniony i uniwersalny zawodnik. Mimo młodego wieku, ma już niemałe doświadczenie z gry w seniorskiej piłce, gdyż w jego przypadku to nie tylko ostatni okres w 4 ligowym Śląsku, ale właśnie runda jesienna sezonu 2019/2020, kiedy to występował z dużym powodzeniem w naszych barwach. Wystąpił wtedy w 14 meczach, w których zaliczył 2 gole.

Zazwyczaj występował jako środkowy obrońca, jednak równie dobrze radził sobie na boku obrony, a nawet w drugiej linii. Udany i niedokończony przez pandemię sezon, ukoronował przejściem ligę wyżej, gdzie choć nie grał wystarczająco dużo, by zaspokoić swoje ambicje, to z pewnością nabrał nowych umiejętności, rywalizując z graczami o bardzo wysokich umiejętnosciach.

Transfer popularnego „Pippo” wzmocni rywalizację przynajmniej na 2-3 pozycjach i da dużą jakośc piłkarską. Jesteśmy przekonani, znając jego profesjonalne podejście i wysokie umiejętności, iż powrót na Sołtysią będzie strzałem w „10” nie tylko dla niego, ale również dla całego zespołu.

W przyszłym tygodniu powinniśmy przekazać informacje o kolejnym ciekawym wzmocnieniu naszego składu!

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Dworczak, zawiercie.naszemiasto.pl/M.Janiszewski – Zakład Fotograficzny