Łukasz Dąbrowiecki od stycznia w Podlesiance!

Łukasz Dąbrowiecki od stycznia w Podlesiance!

22 grudnia 2020 Wyłączono przez Admin2

Mamy dla Was kolejną dobrą informację transferową! Właśnie parafowaliśmy umowę na półroczne wypożyczenie Króla Strzelców grupy I tysko-bielskiej Klasy Okręgowej – Łukasza Dąbrowieckiego! Umowa wejdzie w życie od 1 stycznia 2021.

Łukasz Dąbrowiecki to 30-letni napastnik, występujący w rundzie jesiennej w LKS-ie Studzienice. Jego zespół awansował do grupy mistrzowskiej, a sam zawodnik z 14 golami został najlepszym strzelcem rozgrywek swojej grupy.

Dla popularnego „Dąbrosa” będzie to powrót po 12 latach do naszego zespołu, w którego seniorskich barwach występował w latach 2006-2008.

Jako niesamowicie uzdolniony 16-latek debiutował w rozgrywkach Klasy Okręgowej u Trenera Mirosława Woźnicy, a świetna postawa zaowocowała najdroższym transferem w historii naszego klubu. Za szokującą na tym poziomie pięciocyfrową kwotę trafił do Leśnika Kobiór, gdzie wówczas dyrektor sportowy Robert Szuster budował lokalne piłkarskie imperium. 

Z mocarstwowych planów Leśnika niewiele wyniknęło, ale po dwóch sezonach nasz zawodnik wykonał kolejny skok w swojej karierze, trafiając do wówczas III-ligowego Rozwoju Katowice.

Tam spotyka przez 1,5 sezonu wielu świetnych zawodników występujących w tamtym czasie w klubie z ulicy Zgody, w tym grających obecnie w naszych barwach – Dawida Colika i Marcina Rosińskiego! Łącznie u trenerów Damiana Galeji i Mirosława Smyły wystąpił w barwach III-ligowca 8-krotnie i przeszedł do IV-ligowego AKS-u Mikołów, gdzie grał przez kolejne 1,5 sezonu.

Jednym z ostatnich jego przystanków i chyba najbardziej okraszony sukcesami jest pobyt w Górniku MK Katowice (z półroczną przerwą na grę w KP Katowice), gdzie szybko stał się jednym z najważniejszych zawodników, którzy walnie przyczynili się do dobrych wyników klubu z Kostuchny.

Przez pierwszy okres swojego pobytu w „Emce” grał w drugiej linii, przez co więcej asystował niż strzelał, ale ostatnie 4 sezony to już pozycja numer „9” i niesamowita statystyka – 68 goli w 64 meczach! Dwa razy z rzędu zostaje królem strzelców Klasy A, a w sezonie 2018/2019 z 14 golami – szóstym strzelcem rozgrywek Klasy Okręgowej.  Bardzo wymagający sezon 2019/2020 rozpoczyna doskonale – 4 golami w 4 spotkaniach, ale potem kontuzja eliminuje go ostatecznie z  przedwcześnie zakończonego przez epidemię sezonu.

Ostatnie półrocze odbudowuje się w LKS-ie Studzienice, który z wydatną pomocą „Dąbrosa” sensacyjnie awansuje do grupy mistrzowskiej, kosztem tak uznanego klubu jak BKS Stal Bielsko Biała. Sam zawodnik, tak jak pisaliśmy na wstępie, zostaje królem strzelców tych rozgrywek. Warto zaznaczyć, iż w przeciwieństwie do naszej grupy, która rozegra jeszcze dwie kolejki na wiosnę, rozgrywki bielsko-tyskie zastały już zakończone i dokonano podziału na grupę spadkową i mistrzowską.

W obliczu ubytku jakim jest zawieszenie i zakończenie wypożyczenia przez Jakuba Rzepę, pozyskanie w alternatywie tak mocnego i skutecznego napastnika, wydaje się dla Podlesiaa ruchem wręcz wymarzonym. Nasz nowy zawodnik ma ogromne doświadczenie, do tego jest w idealnym wieku dla napastnika. Imponuje dużą szybkością i nienaganna techniką, a dokładając świetne statystyki bramkowe w ostatnich kilku sezonach, możemy liczyć, iż przy tak kreatywnych zawodnikach linii ofensywnej jakich posiadamy, może zaprezentować pełnię swoich wysokich możliwości.

Na pewno ważnym też jest fakt, iż podleski klimat nie jest mu obcy, gdyż właśnie z ulicy Sołtysiej rozpoczynał swoją karierę seniorską, w której do dnia dzisiejszego zdobył już ponad 100 goli!

Zawodnikowi życzymy zdrowia, wielu bramek i udanych spotkań no i oczywiście tego czego chyba nam wszystkim – sukcesu zespołowego na koniec sezonu!  

Tak jak zakładaliśmy już wcześniej – wszystkie ruchy transferowe planujemy zamknąć najszybciej jak się da. Dwa już przedstawiliśmy, a trzeci – naszym zdaniem bardzo efektowny – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – powinniśmy przedstawić na przełomie roku

 

Foto: Slaskie.tv/Agata Dworczak, facebook/Łukasz Dąbrowiecki oraz LKS Łąka