Przygotowania do IV Ligi czas zacząć!

Przygotowania do IV Ligi czas zacząć!

19 lipca 2021 Wyłączono przez Admin2

W tym tygodniu rusza bardzo krótki tym razem okres przygotowawczy naszego zespołu. Po bardzo intensywnej  i wyniszczającej fazie mistrzowskiej rozgrywek sezonu 2020/2021 nasi zawodnicy otrzymali niespełna 3 tygodnie urlopu i od 20 lipca rozpoczynają treningi. Mamy świadomość, iż zdecydowana większość naszych rywali ruszyła z przygotowaniami w zeszłym tygodniu, jednak trzeba podkreślić, iż rozgrywki Klasy Okręgowej trwały o 2 tygodnie dłużej niż te w 4 Lidze, dodatkowo intensywność meczów była zdecydowanie większa, gdyż kiedy 4 liga dostała „zielone światło” na grę, my jeszcze oczekiwaliśmy na rządowe wytyczne.

W naszym zespole na pewno nie będzie rewolucji w składzie, a lwia część trzonu naszej kadry zdecydowała się walczyć dla Podlesianki w nadchodzącym sezonie. Jesteśmy po bardzo dobrym okresie przygotowawczym w zimie i po końskiej dawce meczów ligowych, dlatego okres przed startem ligi poświęcony zostanie głównie na minimalna przebudowę składu, głównie pod kątem obowiązku występu dwóch młodzieżowców  w pierwszym składzie. Już na długo przed zakończeniem rozgrywek wiedzieliśmy, ze ze względu na sytuację rodzinną, musimy liczyć się z odejściem Dawida Colika i Augustine Nwagwu. Na dzień dzisiejszy do zespołu dołączy na pewno jeden bardzo mocny zawodnik, który w przeszłości związany był już z naszym klubem. Szczegóły poznacie niebawem.  Pozostali gracze przechodzić będą testy i o ich przydatności, sztab szkoleniowy określi się w najbliższych dniach.

Jeżeli chodzi o plan sparingów to wygląda on następująco i mocno ogranicza go wyjątkowo szybkie rozpoczęcie rozgrywek Pucharu Polski:

24.07, Grunwald Ruda Sląska

28.07, AKS Niwka

31.07, Grunwald Ruda Śląska (Puchar Polski)

04.08, Śląsk Świętochłowice

08.08, Spójnia Landek lub II runda Pucharu Polski (Rozwój Katowice)

14.08, Pierwszy mecz ligowy (Gwarek Ornontowice)